انواع ویزای انگلیس

دریافت ویزای انگلیس فقط محدود به ویزای توریستی نیست. برای دریافت ویزای این کشور لازم است انواع ویزای انگلیس را بشناسید تا با توجه به هدفی که از سفرتان دارید، بهترین نوع را انتخاب کنید.

 

 

انواع ویزای انگلیس

اخذ ویزای انگلیس با توجه به هدف شما از سفر انواع مختلفی دارد که در ادامه انواع ویزای انگلیس را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

ویزای توریستی انگلیس (UK visitors visas)

ویزای خانوادگی انگلیس (UK Family Visas)

ویزای تحصیلی انگلیس (UK Study Visas)

ویزای کار انگلیس (UK work visas)

از دیگر انواع ویزای انگلیس، ویزای پزشکی، ویزای سرمایه گذاری یا ویزای ازدواج است البته ما در این مطلب به بررسی مهمترین آن ها پرداخته ایم.

 

 

ویزای توریستی انگلیس

یکی از محبوب ترین انواع ویزای انگلیس ، ویزای توریستی این کشور می باشد که داشتن این ویزا به معنی مجوزی است که با داشتن آن اجازه ورود به خاک انگلیس را دارید.

البته این ویزا با توجه به هدف شما از سفر به دسته های متفاوتی تقسیم می شود.

به طور کلی می توان گفت اخذ ویزای توریستی انگلستان فقط برای اقامت با مدت محدود در این کشور است و به دارندگان این ویزا اجازه کار و تحصیل در این کشور را نمی دهد.

به خاطر داشته باشید که هدف از اخذ این نوع ویزا باید بطور کاملا واضح مشخص باشد به این خاطر که بعد از دریافت این نوع ویزا، اجازه تبدیل آن به نوع دیگر و تغییر کاربری آن را ندارید.

ویزای توریستی انگلستان برای سفر کوتاه مدت صادر می شود.

یکی از نکات مهم اخذ ویزای توریستی انگلیس این است که فرد متقاضی باید در طول پروسه ی درخواست اخذ ویزا، هدف و برنامه سفر خود را به طور واضح برای افسران مهاجرت بیان کند.

این ویزا معمولاً با ۶ ماه اعتبار و چندبار ورود صادر می‌ گردد.

شما می توانید با توجه به دلایل سفر خود، از ویزای توریستی کوتاه مدت و یا بلند مدت استفاده کند.

به صورت معمول مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس به صورت کوتاه مدت با اعتبار شش ماه یا کمتر و ویزای بلند مدت در سه نوع 2 ساله، 5 ساله و 10 ساله صادر می‌ شوند.

در ادامه موارد دیگر انواع ویزای انگلیس را نام می بریم.

 

 

ویزای خانوادگی انگلیس

یکی دیگر از انواع ویزای انگلیس که بسیار پر استفاده است ویزای خانوادگی انگلیس می باشد که مناسب کسانی است که تابع کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا هستند یا قصد دارند پس از پیوستن به همسر یا خانواده خود، حداقل ۶ ماه در انگلیس اقامت داشته باشند.

ویزای خانوادگی انگلستان نیز دسته بندی های متفاوتی دارد:

افرادی که می خواهند به همسر و نامزد خود ملحق شوند یا در واقع همان ویزای ازدواج.

افرادی که قصد ملحق شدن به والدین خود در انگلیس را دارند.

افرادی که قصد دارند به فرزندان خود در انگلیس ملحق شوند.

یکی از افراد خانواده که قصد حمایت از شما را داشته باشند.

 

 

ویزای تحصیلی انگلیس

یکی از بهترین روش ها برای دریافت ویزا انگلیس ، ویزای تحصیلی انگلیس است که هدف آن ادامه تحصیل در این کشور می باشد.

کشور انگلستان جزو پنچ کشور برتر دنیا از لحاظ کیفیت برجسته‌ ی تحصیل، سرمایه ‌گذاری‌ های پرسود و اقامت شناخته شده است.

دلیلی که باعث شده تا هر ساله بیش از هزار متقاضی برای تحصیل به انگلستان سفر کنند این است که انگلستان مرکز تجهیزات و توسعه برای تحصیل محسوب می‌ شود.

این نوع ویزا نیز دارای زیر مجموعه هایی می باشد:

ویزای دانش آموزی : برای تحصیل مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان یعنی دانش ‌آموزان ۴ تا ۱۷ سال

ویزای دانشجویی : امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ ها و کالج‌ های انگلیس برای افراد بالای ۱۷ سال

ویزای تحصیلی کوتاه مدت : ویژه یادگیری زبان انگلیسی و دوره‌ های کوتاه مدت کالج می باشد که اعتبار آن حداکثر ۱۱ ماه است.

به خاطر داشته باشید که فرد متقاضی برای دریافت این ویزا باید به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ های معتبر انگلیس اقدام کند که تابع سیستم امتیاز بندی ویزا می باشد.

سپس می‌ تواند پس از پایان دوران تحصیل و اخذ مدرک دانشگاه در مهلت تعیین شده برای تحصیل برای ویزای کار در انگلیس نیز اقدام کند.

 

 

ویزای کار انگلیس

یکی از روش های اخذ اقامت در کشور انگلستان، داشتن ویزای کار انگلیس است که البته یکی از سخت ترین روش ها می باشد. بر اساس قوانین وزارت کار انگلیس، دریافت ویزای کار تابع سیستم امتیاز بندی ویزا انجام می شود و افراد متقاضی باید امتیاز هایی مانند مدرک زبان انگلیسی، تمکن مالی، درآمد، پیشنهاد شغلی را حتما داشته باشد. در ادامه به دسته بندی های این نوع ویزا اشاره خواهیم کرد:

ویزای نخبگان (TIER1) : نوعی از ویزای کار بلند مدت است که از شامل سرمایه ‌گذار، کارآفرین، فارغ التحصیلان کارآفرین و استعدادهای نخبه می باشد.

ویزای متخصصان (TIER2) : این ویزا که از محبوب ترین ها در این دسته می باشد، نوعی ویزای بلند مدت و دائمی کشور است که ویژه مهارت ‌های خاص می باشد. دسته بندی های این ویزا شامل ویزای مبلغان دینی، ویزای کار عمومی، ویزای ورزشکاری و ویزای انتقال داخل شرکتی می باشد.

ویزای نیروی خلاق، ورزشی و … (TIER5) : این نوع ویزا، ویزای موقت کاری در انگلیس به شمار می رود که مخصوص جوانان خلاق در زمینه ‌های ورزشی، خیریه‌ و…  می باشد.

 

 

راه های ارتباطی با ما :

واتس اپ شرکت بال سان گشت

تماس با بال سان گشت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *