پیگیری جواب ویزای انگلستان

پیگیری جواب ویزای انگلستان موضوعی است که در این مطلب به آن می پردازیم اما ابتدا لازم است بدانید که امروزه بررسی مدارک و ارسال پاسپورت با تاخیر بسیار زیادی نسبت به گذشته انجام می‌ شود.

در شرایط عادی معمولا بررسی و ارسال ویزاهای ویزیتوری در طی 3 هفته انجام می‌ شود.

اما در حال حاضر عمدتاً این زمان بین 2 تا 3 ماه است.

انگلیس یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت می باشد به همین دلیل درخواست های زیادی برای اخذ ویزای این کشور و اقامت در آن به سفارت های این کشور ارسال می ‌شود.

متقاضیان مهاجرت به انگلیس با توجه به هدفی که از سفر خود به این کشور دارند می‌ توانند برای اخذ یکی از انواع ویزا در این کشور اقدام کنند.

 

 

پیگیری نتیجه جواب ویزای انگلستان در ایران

با توجه به نوع ویزا و کشوری که در آن اقدام کرده اید برای پیگیری وضعیت ویزای انگلیس شرایط متفاوتی خواهید داشت.

در ایران پیگیری جواب ویزای انگلستان عملا غیر ممکن است به این خاطر که هیچ سیستمی مراحل درخواست شما را بصورت آنلاین نمایش نمی‌ دهد.

این در حالی است که اگر در ترکیه اقدام به انگشت نگاری کرده باشید برای جواب ویزای انگلستان می‌ توانید مراحل بررسی مدارکتان را دنبال کنید.

در ترکیه مدت زمان صدور ویزای انگلیس شما با توجه به نوع سرویس انتخابی ممکن است تا 5 روز کاهش یابد.

پس از انگشت نگاری و تحویل مدارک در VFS تهران ، شما بایستی منتظر بمانید تا یک ایمیل برای شما ارسال شده و سپس پاسپورت شما به درب منزل ارسال شود.

غیر از ایمیل ارسالی، شما نمی‌ توانید در این مدت که از 1 تا 3 ماه طول می‌ کشد از وضعیت ویزا یا پاسپورت خود مطلع شوید.

 

 

جواب ویزای ازدواج

در ویزای ازدواج ممکن است بررسی مدارک شما تا 6 ماه زمان ببرد.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس برای هر شخص و هر اپلیکیشن تا حدودی متفاوت است، از طولانی شدن روند کار خود نگران نباشید.

در حال حاضر ویزای ازدواج در ایران حدودا در 3 ماه بررسی می‌ شود و پس از آن باید منتظر ارسال پاسپورت به درب منزلتان باشید.

 

 

اقدامات لازم برای پیگیری جواب ویزای انگلیس

در مدت زمانی که پرونده فرد متقاضی تکمیل شده و توسط مأمور سفارت در دست بررسی است برای اطلاع از نتیجه و اعلام رأی نهایی نیاز به پیگیری خاصی از طرف شخص متقاضی نمی باشد.

در صورتی که در فرآیند بررسی درخواست مشکلی وجود داشته باشد و یا نیاز به ارائه مدارک بیشتر و یا اصلاح برخی مدارک باشد، این موارد از طریق پست الکترونیکی به متقاضی اعلام خواهد شد.

هرگونه اطلاع رسانی درباره فرآیند صدور ویزا از طریق آدرس ایمیلی که متقاضی در زمان ایجاد حساب کاربری در سامانه سفارت انگلیس ثبت کرده است، انجام می‌ شود؛

به همین دلیل در هنگام ثبت نام دقت کنید که آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد نمایید و در مدت زمان رسیدگی به پرونده به صورت روزانه ایمیل خود را کنترل کنید تا در صورت ارسال پیام از طرف سفارت در اسرع وقت از آن مطلع شوید.

اطلاع رسانی درباره زمان مراجعه حضوری به سفارت و ارائه مدارک و انگشت نگاری از طریق ایمیل به متقاضی صورت می‌ گیرد؛ به همین دلیل برای جواب ویزای انگلیس نیاز به پیگیری خاصی از طرف متقاضی نیست و تنها کاری که می‌ توان انجام داد صبر و توجه به حساب ایمیل در صورت ارسال پیام از طرف سفارت است.

 

 

اقدامات لازم در صورت رد درخواست ویزای انگلیس

اگر به هر دلیل در خواست فرد متقاضی رد شود، او می ‌تواند به جواب ویزای انگلستان اعتراض کند و در واقع تجدید نظر و بررسی مجدد درخواست خود را از سفارت انگلیس تقاضا کند.

اما برای درخواست بررسی مجدد پرونده اولین و مهم ترین نکته این است که فرد متقاضی از دلایل رد شدن درخواست قبلی مطلع باشد و برای ارائه درخواست جدید تمامی نواقص را رفع کرده باشد.

نکته مهم در مورد ویزاهای توریستی این است که در صورت رد درخواست اولیه برای این نوع ویزا، ارائه درخواست مجدد امکان پذیر نخواهد بود و رأی مأمور رسیدگی به پرونده سفارت به عنوان رأی قطعی در پرونده درخواست ویزای توریستی در نظر گرفته می ‌شود.

نکته بعدی اینکه پس از دریافت جواب ویزای انگلستان در صورتی که درخواست فرد رد شده باشد نیازی نیست مدت زمان معینی از زمان ارائه جواب گذشته باشد و فرد متقاضی می‌ تواند بلافاصله به نتیجه نهایی اعتراض کرده و مجدد درخواست خود را ثبت نماید.

 

 

راه های ارتباطی با ما :

واتس اپ شرکت بال سان گشت

تماس با بال سان گشت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *