ویزا

اخذ ویزای کشورهای گوناگون، اخذ یا داشتن یک مجوز رسمی است که به همراه داشتن آن به شما اجازه می دهد تا به طور قانونی وارد کشور مقصد شوید. ویزا معمولا در گذرنامه گیرنده ، مهر می شود.

لازم به ذکر است که گذرنامه ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به کشور میزبان دارای حقوق و شرایط گوناگونی هستند که البته مدارکی که برای دریافت آن باید ارائه دهید ، متفاوت است. در ادامه شما را با روادید ، انواع آن و کشورهایی که اخذ گذرنامه در آن ها آسان تر و یا سخت تر است را بررسی می کنیم.

 

 

ویزا چیست؟

برای ورود قانونی افراد به کشورهای دیگر احتیاج به ویزا یا گذرنامه دارید که مدت اقامت و زمان ورود و خروج ، توسط سفارت یا کنسولگری و یا اداره مهاجرت ، در آن مشخص شود. این کار به این دلیل است که فرد امکان تخطی از قانون کشور مبدا یا مقصد و انجام کارهای خلاف و مجرمانه یا آسیب ‌زننده را نداشته باشد.

 

 

انواع مختلف ویزا کدام است؟

ویزا ها در انواع گوناگونی ارائه می‌ شوند که شرایط اخذ و مدارک و هزینه‌ شان بسته به هدف شما و نظر افسر سفارت متفاوت است.

ویزا های سنتی را می‌ توان با تمبر در گذرنامه چسباند. اگر گذرنامه های شما در گذرنامه شما چسبیده باشد، معمولا دارای اطلاعاتی بر روی آن است که شامل نام، شماره گذرنامه، محل تولد، دلیل سفر و تاریخ انقضا است. گذرنامه هایی که با تمبر هستند، معمولا اطلاعات کمتری در مورد شما ثبت کرده‌ اند. گذرنامه برخی کشورها به دلیل عدم وجود سفارت در کشور مبدا، به صورت الکترونیکی هم صادر می شوند.

انواع مختلفی از گذرنامه وجود دارد که بسته به هدف شما از سفر یا مهاجرت به کشور می ‌توانید برای آن ‌ها اقدام کنید که در ادامه آن ها را نام می بریم.

ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای سرمایه‌ گذاری

ویزای ترانزیت

ویزای توریستی

 

 

شرایط اخذ گذرنامه

هر کشور شرایط خاص خود را برای درخواست گذرنامه یا روادید دارد که باید وب سایت مورد نظر همان کشور را بررسی کنید. از جمله مدارکی که در همه کشورها نیاز به ارائه آن می باشد : شامل پر کردن فرم درخواست ویزا، تهیه گذرنامه شما در صورت لزوم، عکس و مدارک اضافی مانند برنامه سفر و پرواز، رزرو هتل یا دعوت نامه شماست.

 

 

کدام افراد واجد شرایط اخذ ویزا نیستند؟

افرادی که سوابق کیفری و ارتکاب جرم داشته باشند

خطر امنیتی یا سیاسی برای کشور ایجاد کنند

از بیماری خاص و خطرزایی رنج می برند

مشکلات مالی جدی دارند

بنا به دلایلی ممنوع الخروج هستند

 

 

اخذ ویزا برای کدام کشورها آسان است؟

اگر در مورد بازدید از منطقه شینگن فکر کرده‌ اید ، باید بدانید که شما تنها نیستید. افراد از سراسر جهان روزانه به سفارت‌ خانه‌ های کشورهای عضو شینگن می‌ روند و نیاز به تجزیه و تحلیل عمیق اسناد و اهداف سفر دارند. شما قبلا با انواع گذرنامه شینگن و مدارک مورد نیاز برای آن آشنا شده اید.

 

 

اخذ گذرنامه برای کدام کشورها سخت و یا امکان پذیر نمی باشد؟

بسیاری از کشورهای غربی دارای قدرتمند ترین گذرنامه های جهان هستند، به این معنی که شهروندان آن‌ ها می‌ توانند به سراسر جهان سفر کنند و به محض ورود، گذرنامه دریافت می کنند. برخی از گذرنامه‌ های برتر شامل سنگاپور، یونان، آلمان، انگلستان، سوئد و کشورهای دیگر هستند.

از طرف دیگر ، حتی شهروندان آلمانی و سوئد نیز موظفند درخواست خود را برای بازدید از چین و روسیه ارائه دهند، در غیر این صورت به سختی می‌ توانند وارد کشور شوند و کار همه کس نیست و از این جهت گذرنامه این دو کشور الزامی است. کره شمالی ، چین ، روسیه و ایران جزو کشورهایی هستند که ورود به آن ها و اخذ گذرنامه دشوار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *