فرانسه VFS

وقت سفارت فرانسه، توسط کارگزاری فرانسه VFS Global در ایران تعیین می‌ شود. زمان دقیق وقت سفارت فرانسه، دو روز بعد از ارائه درخواست و برای ۱ ماه بعد مشخص خواهد شد. در همین ابتدا باید بگوییم که ویزای فرانسه مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به سفارت فرانسه VFS در تهران مراجعه می‌ کنید.

 

 

گرفتن وقت سفارت فرانسه VFS

برای تعیین وقت سفارت فرانسه ، باید به سایت فرانسه VFS Global مراجعه کنید. پس از ورود به سایت وی اف اس گلوبال ، کشور مبدا را ایران و کشور مقصد را فرانسه انتخاب می کنید و بعد از آن برای انتخاب تعیین وقت سفارت، یک آدرس ایمیل برای شما باز می‌ شود.

برای گرفتن وقت سفارت فرانسه VFS ، با فرمتی که برای شما تعیین شده است، باید به ایمیل مشخص شده درخواست خود را ارسال کنید. پس از یک و یا دو روز، زمان دقیق وقت سفارت برای شما مشخص خواهد شد. توجه داشته باشید که فرم درخواست ویزای فرانسه به صورت اینترنتی و در زمان تعیین وقت سفارت باید تکمیل شود. در صورتی که این فرم به اشتباه پر شود، درخواست ویزای شما از سوی افسران ویزای این کشور رد خواهد شد.

 

 

ویزای فرانسه VFS

با استفاده از دو روش می توان برای دریافت ویزای فرانسه اقدام کرد که از معمول ترین روش ها مراجعه حضوری به کنسولگری کشور مورد نظر می باشد. اما به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان برای اخذ ویزای فرانسه ، سفارت این کشور اقدام به برون سپاری بخش اعظمی از این امور به مرکز کارگزاری VFS Global نموده است.

مرکز VFS به عنوان نمایندگی رسمی کنسولگری فرانسه کلیه ی فرآیند اخذ ویزای توریستی فرانسه که شامل تشکیل پرونده و دریافت مدارک ، انگشت نگاری و سایر مراحل صدور ویزای فرانسه را برعهده دارد. 

 

 

وقت سفارت فرانسه در تهران

در صورتی که در سایت وی اف اس گلوبال مبدا خود را ایران انتخاب کنید، برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به دفتر تهران مراجعه کنید. دفتر فرانسه VFS در تهران در آدرس میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم) ، مجتمع هروی، طبقه چهارم واقع شده است.

 

 

مدارک مورد نیاز وقت سفارت فرانسه VFS

برای حضور در سفارت فرانسه، با توجه به نوع ویزای که قبلا انتخاب کرده اید، باید یک سری مدارک ارائه کنید با توجه به اینکه ویزای فرانسه مصاحبه ندارد، مدارک شما است که در اعطای ویزا به شما تاثیرگذار خواهد بود.

همانطور که در مقالات قبلی مربوط به ویزای فرانسه گفته شده بود، برای هر نوع ویزایی که درخواست می‌ کنید، باید مدارک مخصوصی ارائه کنید. در ادامه مدارک عمومی که باید برای هر نوع ویزای فرانسه ارائه کنید را ذکر کرده ایم.

فرم درخواست ویزای فرانسه

گذرنامه فعلی متقاضی و پاسپورت های قبلی ایشان

رسید پرداخت هزینه های ویزا

اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی و همراهان ایشان

اصل و کپی بیمه مسافرتی

گردش حساب و تمکن مالی

نامه اشتغال به کار

واچر هتل

ارائه اصل دعوت نامه (در صورت وجود)

ارائه اصل و ترجمه سند ازدواج

 

 

وقت سفارت فوری فرانسه در تهران

وقت سفارت فوری فرانسه فقط در یک صورت قابل دسترسی می‌ باشد که برای شما توضیح می دهیم. زمانی که شما دارای دعوتنامه پزشکی باشید و یا در متن دعوت‌ نامه خویشاوندی شما تاریخ سفر ذکر شده باشد، می‌ توانید وقت فوری از سفارت فرانسه بگیرید و تا ۷روز کاری بعد در این سفارت حضور داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *