مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از جمله کشورهایی هست که برای افراد بسیار محبوب است در واقع اصلی ترین محبوبیت و ویژگی آن مهاجرپذیر بودنش است. استرالیا ششمین کشور پهناور جهان با جمعیتی حدود ۲۶ میلیون می باشد. از دیگر نقاط قوت این کشور می توان به اقتصاد قوی، فرهنگ قوی، فرصت های شغلی استثنا، سیستم آموزشی با کیفیت، دانشگاه های معتبر و امنیت بالا اشاره کرد.

لازم به ذکر است که زبان بین المللی و رسمی کشور استرالیا ، انگلیسی هست که همین امر باعث محبوبیت بیشتر این کشور برای علاقه مندان به مهاجرت شده است. کشور زیبای استرالیا می‌ تواند برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، گزینه‌ ای مطلوب و در دسترس باشد. در ادامه درباره مهاجرت به استرالیا بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

 

مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا چندان سخت و عجیب و غریب نیست و شامل طیف وسیعی از ایرانیانی که قصد مهاجرت دارند، می‌ شود. روش های مهاجرت به استرالیا متنوع بوده و اگر در یک روش شانس کمی داشته باشیم، ممکن است در روشی دیگر، شانس بالایی داشته باشیم.

شرایط اقتصادی و اجتماعی استرالیا نسبت به بسیاری از کشورها و حتی کشورهای اروپایی واقعا بهتر است و جای خوبی برای زندگی است وضعیت اشتغال در کشور استرالیا مطلوب است و نیروهای کاری به خصوص آن‌ ها که تخصص و مهارت خاصی دارند، به راحتی می‌ توانند شغل مناسب پیدا کنند

 

 

راه های مهاجرت به استرالیا

در سال های اخیر کاهش نرخ رشد جمعیت، کمبود نیروی متخصص در بازار کار و افزایش نرخ پیری جمعیت از مهم ترین دلایل پذیرش نیروی مهاجر در استرالیا می باشد همانطور که گفته شد استرالیا به‌ عنوان یکی از کشورهای مهاجرپذیر، ویزاهای مختلفی را در زمینه های کاری، سرمایه‌ گذاری و تحصیلی صادر می‌ کند که در اینجا به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

 

 

مهاجرت از طریق کار به استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشور ها در زمینه پرداخت دستمزد و حقوق است. میانگین دستمزد کار در استرالیا حدود ۳۴ دلار در هر ساعت است. نرخ بیکاری پایین (5.6% طبق آخرین آمار ABS)، نیاز به مشاغل مختلف در حوزه‌ های کاری متعدد، شاخص توازن کار و زندگی بالا (Work-Life Balance) و درآمد بالا از مهم‌ ترین مزایای کار در استرالیا است.

 

 

مهاجرت از طریق تحصیل استرالیا

استرالیا یکی از بهترین سیستم‌ های آموزشی را در اختیار دارد. این کشور 42 دانشگاه دارد که 7 مورد از آن‌ ها در رنکینگ های جهانی رتبه‌ های زیر 100 دارند که همین موضوع نشان دهنده کیفیت بالای دانشگاه‌ و تحصیلات آکادمیک در این کشور است. مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل از ساده ترین روش ها می باشد که مزایای زیادی نیز برای دانشجویان دارد.

 

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای مناسب برای سرمایه گذاری است.

اقتصاد قوی، صنایع فعال، روابط گسترده با کشورهای مختلف و سیاست‌ های حمایتی، استرالیا را به یکی از کشورهای محبوب و مناسب جهت سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

فرصت‌ های زیادی برای سرمایه‌ گذاری در استرالیا در حوزه‌های مختلف وجود دارد که برخی از این فرصت ها منجر به اخذ اقامت دائم استرالیا منجر می‌ شوند.

 

 

شرایط مهاجرت به استرالیا

داشتن وضعیت سلامتی مناسب و انجام تست مدیکال استرالیا

نداشتن سوء پیشینه

داشتن مدرک زبان

تکمیل بودن مدارک

پرداخت هزینه‌ های دولتی صدور ویزا

 

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

پاسپورت معتبر و مدت‌ دار

مدارک شخصی و هویتی

اصل و کپی گزارش حساب بانکی و نامه تمکن مالی

مدارک سوابق شغلی

مدارک دعوت‌ نامه، پیشنهاد شغلی یا اسپانسری در استرالیا

مدرک دانش زبان (IELTS, TOEFL, CAE, PTE, OET)

رسید پرداخت هزینه‌ های دولتی مهاجرت به استرالیا

تکمیل فرم‌ های مربوطه هر ویزا

بخاطر داشته باشید که بعضی از مدارک شما باید به‌ صورت کامل ترجمه انگلیسی شده و مهر ناتی NAATI داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *