اخذ ویزا

اخذ ویزا کار چندان سختی نیست در صورتی که بسیاری از مردم بر این باورند که اخذ ویزا کار دشواری است. در همین ابتدا لازم به ذکر است که دلیل اینکه شما فکر می کنید اخذ ویزا کار دشواری است این است که برخی سودجویان، برای گرفتن سود بیشتر، مراحل دریافت ویزا را بسیار دشوار جلوه می‌ دهند که مشتریان خود را مجبور به پرداخت مبالغی درخواستی برای انجام امور دریافت ویزا نمایند. شرکت بال سان گشت پارس در این مطلب شما را به طور کامل برای اخذ ویزا راهنمایی خواهد کرد تا دچار اشتباه نشوید.

 

 

مراحل اخذ ویزا کدام است؟

مشاوره اولیه : اولین موردی که شما باید بدانید هدف و قصدتان از سفر و دریافت ویزا است همچنین شما باید بدانید از نظر شغل ، تمکن مالی ، گردش حساب و … در چه شرایطی هستید.

تکمیل کردن مدارک : بعد از مشاوره شما باید مدارکی که سفارت کشور مورد نظر از شما می خواهد را تکمیل کنید و ارائه دهید همچنین در صورت نیاز اقدام به ترجمه مدارک ویزا نمایید.

دریافت وقت از سفارت : یکی از مراحل اخذ ویزای برخی کشورها همچون ویزای کانادا یا ویزای شینگن ، گرفتن وقت سفارت برای ارائه مدارک و انگشت نگاری است. در صورتی که نیاز به مراجعه به سفارت داشته باشید، قدم بعدی گرفتن وقت سفارت است.

پیگیری وقت سفارت و اخذ ویزا : بعد از ارائه مدارک به سفارت، وضعیت پرونده ویزای شما توسط مجموعه ویزالند پیگیری خواهد شد، تا به محض ویزا شدن، پاسخ را به شما اعلام کند.

 

 

داشتن چه مواردی شانس اخذ ویزا را بیشتر می کند؟

وضعیت تملک : ارائه اسناد گواه بر تعلق خاطر شما به کشور خود بوده و شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد.

گردش حساب : مهم‌ ترین مدرک برای گرفتن ویزا، ارائه تمکن مالی ویزا یا همان پرینت حساب بانکی شما می‌ باشد. به خاطر داشته باشید که مانده و ریز گردش حساب شما، تاثیر بسیار زیادی در شانس گرفتن ویزا دارد.

تاریخچه سفر : مهر هایی که قبلا در پاسپورت شما و یا پاسپورت‌ های قدیمی شما ثبت شده‌ اند، نشان از این دارد که شما یک گردشگر هستید و قصد پناهندگی ندارید.

بیمه تأمین اجتماعی : در صورتی که شما کارمند هستید، برای تایید مدارک شغلی خود باید سابقه بیمه مرتبط ارائه نمایید.

شغل : موقعیت شغلی بسیار تعیین کننده است و تأثیر بسیار زیادی بر روند صدور ویزای شما دارد.

موارد خاص : با توجه به انواع ویزا و قوانین خاص هر کشور، موارد مهم دیگری هم وجود دارد.

 

 

قبل از اخذ ویزا چه مواردی را رعایت کنیم؟

مشخص کردن هدف از سفر : شاید شما دلایل مختلفی برای سفر دارید ولی بهتر است مهم‌ ترین آن‌ ها را انتخاب کنید و از ارائه مدارک بیش از حد نیاز پرهیز کنید.

با سفارت صادق باشید : بهتر است در ارائه مدارک و اطلاعات خود به سفارت صادق باشید. این صداقت به شما کمک می‌ کند تا شانس خود را برای گرفتن ویزا افزایش دهید.

متأهل‌ ها شانس بیشتری دارند : متأهل بودن یک امتیاز مثبت بوده و شانس شما را برای اخذ ویزا افزایش خواهد داد.

مشخص کردن محل اقامت : می‌ توانید یک هتل رزرو کنید یا از طریق دعوت‌ نامه ثابت کنید که محل اقامت توسط دوستان شما آماده شده است.

حتما باید انگشت‌ نگاری شوید : اگر این موضوع را شنیده اید که انگشت‌ نگاری مهم نیست و این کار را انجام نداده اید ، در فرودگاه مقصد، به عنوان مسافر غیر قانونی شناخته خواهید شد.

بلیط رفت و برگشت رزرو کنید : شما باید بلیط پرواز رزرو شده خود را به سفارت ارائه دهید.

استفاده از ویزایی که گرفته اید : اعتبار ویزای شما به مهر های ورود و خروج آن است.

سند ملکی : داشتن ملک الزامی نیست ولی وجود سند ملکی به نام شما به صدور ویزا کمک می‌ کند.

سن متقاضی : هر چه سن بیشتر باشد، احتمال اینکه شما قصد پناهدگی در کشور مقصد داشته باشید را کاهش داده و برای تایید ویزای شما بهتر خواهد بود.

سفارت ضمانت نمی‌ گیرد : هیچ یک از مدارک یا اسناد ملکی شما به عنوان ضمانت در سفارت باقی نخواهد ماند، فقط متن ترجمه شده اسناد جهت تکمیل پرونده ویزا در سفارت نگه‌ داری می‌ شود.

گول نخورید : بخاطر داشته باشید که شما ویزا نمی‌ گیرید تا از ایران خارج شوید، بلکه ویزا می‌ گیرید تا بتوانید وارد یک کشور شوید. اگر در گرفتن ویزا اصول آن رعایت نشده باشد، ممکن است آسان خارج شوید ولی در سفرتان با دردسر‌ های بزرگی روبرو می‌ شوید.

مشورت کنید :  با توجه به تمام پیچیدگی‌ ها حتما اطلاعات خود را بالا ببرید و از مشاوران خبره استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *