مدارک ویزای شینگن

برای درخواست هر یک از انواع ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری مدارک ویزای شینگن متفاوت است. ممکن است یک سری از کشورهای عضو شینگن مدارک بیشتری از شما درخواست کنند. در ادامه به مدارک ویزای شینگن اشاره خواهیم کرد.

 

 

مدارک ویزای شینگن

فرم درخواست ویزای شینگن: برای هریک از متقاضیان ویزای شینگن باید یک فرم جداگانه تکمیل شود.

۲ قطعه عکس: عکس ویزای شینگن باید دارای پس زمینه سفید باشد که سایز آن باید ۳.۵x۴.۵ باشد همچنین برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد. عکس ویزای شینگن نباید با عکس پاسپورت یکسان باشد.

گذرنامه معتبر: پاسپورت‌ ها باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی باشد. همچنین پاسپورت‌ ها نباید دارای اطلاعات ناخوانا باشد. در صورتی که گذرنامه قبلی شما دارای ویزای شینگن باشد، باید آن را هم ارائه کنید.

ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی ویزای شینگن باید دارای حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو پوشش حوادث باشد. همچنین باید کل مدت زمان اقامت شما در کشورهای حوزه شینگن را نیز پوشش دهد.

 

 

مدارک ویزای شینگن مربوط به شغل

کارمندان: کارمندانی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند، باید از محل کار خود یک گواهی اشتغال به کار ارائه کنند. سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد ، تاریخ شروع به کار، مدت زمان مرخصی و موافقت با مرخصی ایشان و اطلاعات کارفرما حتما باید در این نامه ذکر شود.

خویش فرمایان: خویش فرمایان باید اصل و ترجمه جواز کسب و یا گواهی ثبت شرکت خود و برگه های مربوط به پرداخت مالیات را ارائه کنند.

دانش‌ آموزان: دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه و مدرسه ارائه کنند که باید در آن مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی ذکر شود.

بازنشستگان: ارائه نامه بازنشستگی از سازمان بازنشستگان به همراه فیش حقوقی ۲ ماهه آخر

بیکاران و یا خانه‌داران: ارائه سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر

ارائه واچر هتل و یا اجاره‌نامه منزل: شما باید مدارک ویزای شینگن مربوط به محل اقامت‌ تان در حوزه شینگن را به افسران ویزا ارائه کنید. برای اثبات محل اقامت‌ تان می‌ توانید واچر هتل، اجاره‌ نامه یک منزل یا خوابگاه و یا مدارک مربوط به محل اقامت میز بان‌ تان به افسران ویزا ارائه کنید.

تمکن مالی و گردش حساب: تمکن مالی ویزای شینگن باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب ویزای شینگن نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه اخیر باشد.

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما: رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما باید با تاریخ اقامت‌ تان در منطقه شینگن منطبق باشد.

رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای شینگن: زمانی که در سفارت و یا دفتر کارگزاری ویزای کشور مقصد حضور دارید، باید هزینه درخواست ویزای شینگن خود را پرداخت کنید. پس از پرداخت یک رسید به شما داده می‌ شود و یک رسید به مدارک‌ تان اضافه می‌ شود.

اثبات وضعیت اقامت در کشور محل اقامت: برای افسران ویزا فقط این نکته اهمیت دارد که وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌ تان به چه شکل است. سند ملکی، اجاره‌ نامه و یا حتی قولنامه می‌ تواند وضعیت اقامت شما در کشور محل اقامت‌ تان اثبات کند و لزومی به ارائه سند ملکی نیست.

مدارک ویزای شینگن که به افسران ویزا اثبات می‌ کند شما به کشور محل اقامت‌ تان باز می‌ گردید: با داشتن مدارک گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و سابقه بیمه تامین اجتماعی به افسران ویزا کمک می‌ کند تا در مورد بازگشت شما به کشورتان بهتر تصمیم گیری کنند.

 

توجه داشته باشید که بیشترین آمار ریجکتی ویزای شینگن مربوط به تمکن مالی می‌ باشد. تا زمانی که جواب ویزا برای شما صادر نشده است به مبلغ تمکن مالی خود دست نزنید. چرا که ممکن است شما مبلغی از حسابتان برداشت کنید و در آن زمان، سفارت کشور مقصد تمکن مالی شما را استعلام کند. در استعلام سفارت شینگن مشخص می‌ شود که مبلغ تمکن مالی ارائه شده با مبلغ واقعی حساب شما مطابقت ندارد که در نهایت ویزای شینگن شما رد می‌ شود.

 

 

مدارک لازم درخواست ویزای تحصیلی شینگن:

به جای یک فرم شینگن، دو فرم باید تکمیل کنید.

نامه پذیرش از دانشگاه، کالج و یا مدرسه در کشور شینگن.

مدارک تحصیلی به همراه گواهینامه یکسان سازی مدارک با اطلاعات تحصیلی کشورهای حوزه شینگن.

 

 

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای تجاری شینگن:

نامه توضیحی از هدف شما برای تجارت / کار / سرمایه گذاری در کشورهای حوزه شینگن

مشخصات شرکت و یا مجموعه ای که در آن می‌ خواهید تجارت / کار / سرمایه گذاری کنید.

دعوت‌ نامه از شرکت و یا مجموعه‌ای که می‌خواهید در آن کار / تجارت / سرمایه گذاری کنید.

ارائه اسناد دیگر که اثبات کننده روابط تجاری شما و یا شرکت شما با شرکت و یا مجموعه در کشور شینگن می‌ باشد.

 

 

مدارک بیشتر برای درخواست ویزای پزشکی شینگن:

تائیدیه پزشک / درمانگاه / بیمارستان مبنی بر اینکه ادامه درمان در کشور محل اقامت‌ تان امکان پذیر نیست.

دعوت‌ نامه و یا تائیدیه رسمی از سوی پزشک / درمانگاه / بیمارستان در کشور شینگن.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *