ویزا اسپانیا

با دریافت ویزای اسپانیا می توانید به این کشور بی نظیر اروپایی که جاذبه های بسیار زیبایی دارد، سفر کنید. با توجه به این که اکثر دارندگان ایرانی ویزای شینگن در کشور‌های این حوزه اقدام به پناهندگی می‌ کنند، کشور اسپانیا شرایط سختی را برای اعطای ویزا در نظر گرفته است. در ادامه به این موارد می پردازیم.

 

 

 

شرایط اخذ ویزای اسپانیا

۱. اقدام به صورت تور گروهی: از طریق یک آژانس و یا کارگزار تور اسپانیا برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. اقدام انفرادی شما به دلیل عدم اعتماد به بازگشت به ایران از سوی افسران ویزا ریجکت خواهد شد.

۲. گردش حساب و تمکن مالی: منظور از گردش حساب، مبالغی که به حساب شما واریز و یا برداشت می‌شود نیست. منظور از گردش حساب تعداد تراکنشات ۳ ماهه اخیر است و میزان مبالغ اصلا ملاک نیست. تمکن مالی نیز، بهتر است برای هر نفر حدود حداقل 200 میلیون تومان باشد.

۳. تاریخچه سفری متقاضی: بهتر است برای گرفتن ویزای اسپانیا، حداقل چند سفر به کشور‌های آسیایی و یا کشور‌های خارجی داشته باشید. تاریخچه سفری شما به افسران ویزا ثابت می ‌کند که شما با اهداف توریستی به اسپانیا وارد می ‌شوید.

 

 

 

 

مدارک ویزای اسپانیا

مدارک ویزای اسپانیا باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود و ترجمه آن حدودا یک ماه زمان خواهد برد. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی وزارت امور خارجه و دادگستری برای مدارک اسپانیا نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌کند.

 

 

 

فرم درخواست ویزای اسپانیا

– دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵

– پاسپورت فعلی متقاضی و کلیه پاسپورت‌ های قبلی ایشان

– رزرو بلیط رفت و برگشت و برنامه سفری

– واچر هتل و یا مدارک مربوط به مکان اقامت در اسپانیا

– تمکن مالی و گردش حساب

– رسید پرداخت هزینه ویزا

– اصل و ترجمه شناسنامه و کارت متقاضی

– اصل و ترجمه سند ازدواج متقاضی

– دعوت نامه

 

 

 

ریجکت ویزای اسپانیا

اقدام به گرفتن ویزای انفرادی اسپانیا، از شایع ‌ترین دلایل رد شدن ویزای این کشور است. معمولا شما در قالب تور گروهی قصد گرفتن ویزای اسپانیا را داشته باشید، درخواست شما ریجکت نمی‌ شود.

 

 

اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای اسپانیا

– اقدام به صورت انفرادی و یا خانوادگی برای ویزای اسپانیا

– سوابق کیفری و حقوقی در حال و یا گذشته

– ارائه مدارک دروغین و یا غیرواقعی

– ارائه گذرنامه نامعتبر و یا جعلی

– بیمه مسافرتی نامعتبر

 

 

رفع ریجکتی و اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا

رفع ریجکتی ویزای اسپانیا وجود ندارد. شما باید ۶ ماه پس از ریجکتی، با رفع کردن مشکلات پرونده خود، دوباره برای ویزای این کشور اقدام کنید. اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا به این شکل است که نامه اعتراضی خود را که به زبان اسپانیایی نوشته اید، در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۳ تا ۱۴ به سفارت این کشور تحویل دهید. توجه داشته باشید که برای تحویل نامه اعتراض به رد شدن ویزای اسپانیا حضور خود شخص متقاضی الزامی است. جواب اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا ۴۵ روز کاری پس از تحویل نامه اعلام می ‌شود.

 

 

سفارت اسپانیا در ایران

سفارت اسپانیا در ایران در آدرس تهران، دروس، بلوار شهرزاد، کوچه اول شرقی پلاک ۱۰ واقع شده است اما بخش کنسولی و خدمات ویزای خود را به شرکت BLS واگذار کرده است. برای حضور در شرکت BLS باید به آدرس پاسداران، خیابان نارنجستان چهارم، مجتمع آرتمیس یک، طبقه ۱۲، واحد ۵ در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *