اخذ ویزای المان

مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای آلمان از راه های مختلفی امکان پذیر است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم تا بسته به شرایطی که دارید، مناسب ترین راه را انتخاب کنید. آلمان یکی از بهترین و اقتصادی ترین کشور های در حال حاضر اروپا است که کمتر کسی پیدا می شود که نام آلمان را شنیده باشد و به شهره اقتصاد قوی آن پی نبرده باشد.

کشور آلمان برای داشتن زیر ساخت های مناسب، اقتصاد قوی و ایجاد زمینه های جذب مهاجر، توانسته افراد زیادی اعم از متخصص، دانشجو، توریست و سرمایه گذار را در کشور خود گرد هم آورد. این کشور به دلیل اقتصاد و صنعت توسعه یافته خود، اقتصاد اول قاره اروپا را به خود اختصاص داده است.

 

 

 

انواع ویزای آلمان

یکی از عوامل مهم برای دریافت ویزای آلمان، تعیین هدف خود برای مهاجرت به این کشور است.

 

ویزای نوع A

اگر به کشوری سفر می کنید که عضو شنگن نمی باشد و نیاز است در پرواز خود توقفی در فرودگاه آلمان داشته باشید، این نوع ویزای فرودگاهی برایتان صادر می شود. مدت اقامت کمتر از 24 تا 48 ساعت است.

 

ویزای نوع B

اگر به کشوری سفر می کنید که عضو شنگن می باشد و نیاز است در پرواز هوایی و یا سفر آبی یا زمینی خود توقفی در آلمان داشته باشید، این نوع ویزا برای شما صادر می شود. مدت اقامت برای دارندگان این نوع ویزا تقریبا 5 روز است.

 

ویزای نوع C

این نوع ویزا به ویزای توریستی مشهور است. افرادی که ویزای توریستی آلمان را دارند، می توانند در هر شش ماه، 90 روز در خاک این کشور حضور یابند. همانطور که گفته شد مدت اقامت در این کشور 90 روز است.

 

ویزای نوع D

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که هدف آن ها اقامت یک سال به بالا در آلمان می باشد. معمولا ویزای های کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری از نوع ویزای D می باشند.

 

 

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آلمان

مهاجران و متقاضیانی که قصد اخذ ویزای آلمان را دارند، جهت طی کردن روند پروسه سفارت نیاز به ارائه مدارک مربوطه دارند. در ابتدا افراد بایستی وقت سفارت خود را به صورت آنلاین از سفارت این کشور دریافت نمایند و در مرحله دوم به صورت حضوری همراه با مدارک کامل خود در سفارت این کشور اعلام حضور نمایند.

– تکمیل فرم درخواست ویزا

– ارائه مدارک هویتی

– ارائه عکس ویزایی

– ارائه مدارک مربوط به هدف مهاجرت

– ارائه بیمه درمانی

– تمکن مالی

– نامه عدم سو پیشینه

 

 

 

دلایل ریجکت ویزای آلمان

هنگامی که برای اخذ ویزای آلمان درخواست می دهید ممکن است به دلایلی ویزای شما رد شود و یا به اصلاح ریجکت شود. کشور آلمان حساسیت زیادی نسبت به ورود افراد به خاک کشور خود را دارد، به همین دلیل تعداد افرادی که ویزای آن ها ریجکت می شود زیاد است. در این میان افسر ویزا ممکن است با کلی گویی برای شما توضیح دهد که دلیل رد ویزا چه بود است، پس بهتر است قبل از اینکه برای اخذ ویزا اقدام کنید با دلایل ریجکت آن آشنا شوید.

– ارائه پاسپورتی که نامعتبر است.

– مدت زمان اقامت شما تمام شده باشد.

– ارائه ندادن گواهی معتبر جهت نداشتن سو پیشینه

– نداشتن بیمه

– ارائه ندادن گواهی معتبر از هویت خود

– ناقص بودن مدارک شناسایی

– باید هدف اصلی خود از سفر به آلمان را به افسر پرونده ثابت کنید.

– باید ثابت کنید که تمکن مالی ویزای آلمان یا به عبارتی سرمایه لازم برای تامین زندگی خود و اعضای خانواده را دارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *