ریجکتی ویزای اتریش

در این مطب، می خواهیم رفع ریجکتی ویزای اتریش را بررسی می کنیم. طبق قوانین ویزای شینگن، اگر سفارت از صدور ویزا امتناع کند؛ فرد می تواند به این تصمیم اعتراض نماید. با توجه به اینکه اتریش عضو معاهده شینگن می باشد،

برای ورود به این کشور باید ویزای شینگن اتریش را دریافت کنید. اما متاسفانه همه افراد موفق به دریافت ویزای شینگن اتریش نمی شوند. به همین خاطر قصد داریم تا در این مطلب ، شما را با نحوه رفع ریجکتی ویزای اتریش آشنا کنیم.

 

 

دلایل ریجکتی ویزای اتریش

در ادامه به اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای اتریش شینگن اشاره می کنیم :

 

 

ریجکت ویزا به دلایل امنیتی

اگر سوء سابقه دارید یا قبلاً عضو یک گروه تروریستی بوده اید، ممکن هست که ویزای شما رد شود. اگر افسر سفارت فکر کند که شما امنیت یا اقتصاد منطقه شینگن را به خطر می اندازید از صدور ویزا امتناع خواهد کرد.

 

 

ریجکت ویزای به دلایل امنیتی

اگر افسر احساس کند که توان مالی لازم برای زندگی و اقامت در اتریش را ندارید، ویزای شما را ریجکت می کند. برای اثبات توان مالی به گواهی بانک، فیش حقوقی، اسناد مالکیت و… نیاز دارید. همچنین سوالاتی که افسر از شما می پرسد نیز موثر هستند.

 

 

ریجکت ویزا به دلیل نداشتن دلایل کافی برای ترک منطقه شینگن

اگر ثابت نکنید که بعد از اتمام اعتبار ویزا از منطقه شینگن خارج می شوید، درخواست شما رد می شود. برای اثبات این نکته باید به روابط خانوادگی، کاری و تحصیلی خود در کشور مبدا اشاره کنید. داشتن بلیط به مقاصدی خارج از حوزه شینگن نیز می تواند به روشن شدن این قضیه کمک کند.

 

 

ریجکت ویزا به دلیل دروغ گفتن

افسر سفارت، اطلاعات و مدارک شما را دو مرتبه چک می کند. بنابراین جایی برای دروغ گفتن باقی نمی ماند. در مورد تمکن مالی، برنامه سفر و… کاملاً صادق باشید.

 

 

ریجکت ویزا به دلیل کامل نبودن مدارک

اگر پرونده شما ناقص باشد، ویزا ریجکت می شود. ارائه تمام مدارک لازم مانند بیمه نامه مسافرتی الزامی است.

 

 

ریجکت ویزا به دلیل عدم پرداخت هزینه ویزا و سفارت

افسر سفارت در صورتی که مدارک شما را ناقص یا جعلی قلمداد کند، یا دلیل و برنامه سفر شما را نامفهوم بداند، ویزا را رد می کند.

 

 

اقدامات بعد از ریجکتی ویزای اتریش

اگر سفارت اتریش از صدور ویزا امتناع کند، نامه ای تحت عنوان نامه ریجکتی برای شما ارسال خواهد کرد. همچنین مهری تحت عنوان مهر ریجکت ویزای اتریش در پاسپورت شما درج خواهد شد.

درج مهر قرمز ریجکت ویزای اتریش ممکن هست که درخواست های آتی شما را نیز به چالش بکشد. پس بهتر است که در صورت امکان برای رفع ریجکتی ویزای اتریش اقدام کنید.

برای اعتراض به ریجکت ویزای اتریش مطمئن باشید که حق با شما است زیرا ممکن است که پروسه رفع ریجکتی ویزای اتریش حدود یک سال زمان ببرد. اما اگر فکر می کنید که تصمیم سفارت مبنی بر ریجکت ویزا درست است، بهتر هست که از اول برای دریافت ویزا درخواست دهید.

برای انجام این امر ابتدا نامه ریجکتی اتریش را با دقت بررسی کنید و نواقص و ایرادات موجود را برطرف نمایید. سپس درخواست مجدد دهید.

 

 

نحوه رفع ریجکتی ویزای اتریش

در صورت دریافت نامه ریجکتی و مهر ریجکت ویزای اتریش می توانید ظرف مدت معینی برای اعتراض به این امر اقدام کنید. برای اعتراض به ریجکتی ویزای شینگن اتریش باید نامه ای تحت عنوان نامه تجدیدنظر بنویسید. برای انجام این امر باید مراحل زیر را پیگیری کنید:

بررسی دقیق نامه ریجکتی و دلایل رد شدن ویزا

فراهم کردن مدارک و اطلاعاتی که نشان می دهد افسر سفارت اشتباه یا خلاف قانون عمل کرده است.

تنظیم و نگارش نامه تجدیدنظر

ضمیمه کردن مدارک جمع آوری شده به نامه تجدیدنظر

ارسال نامه به سفارت اتریش

محتوای نامه تجدید نظر تاثیر بسزایی روی تصمیم نهایی دارد. نامه را نه خیلی کوتاه مثلاً در حد یک پاراگراف و نه خیلی بلند مثلاً بیش از دو صفحه بنویسید. در نامه تجدید نظر به دلایل رد شدن ویزا و دلایل شما مبنی بر اشتباه بودن این تصمیم اشاره کنید.

همچنین این نامه باید شامل اطلاعات شناسایی و امضای شما نیز باشد. به تاریخ ریجکت شدن ویزا و تنظیم نامه تجدیدنظر نیز اشاره کنید. شاید بهتر باشد که نوشتن نامه تجدیدنظر را به یک فرد متخصص بسپارید.

بعد از تنظیم و ارسال نامه باید متنظر بمانید. اگر با درخواست تجدید نظر شما موافقت شود، موفق به دریافت ویزا خواهید شد. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *