راهنمای سفر به سوئیس 2023

راهنمای سفر به سوئیس 2023

بال سان گشت | 02146291410

کشور سوئیس یک جمهوری فدرال در اروپا است. موقعیت این کشور در بخش غربی مرکز اروپا است و به ترتیب از جنوب با ایتالیا از غرب با فرانسه ، از شمال با المان واز شرق با کشور های اتریش و لیختن اشتاین همسایه است . این کشور شامل 26 ایالت است.
کشور سوئیس محصور در خشکی از لحاظ جغرافیایی بین الپ، فلات سوئیس و کوه های زورا در محدوده ای 41285 اشغال شده است، جمعیتکشور تقریبا 8 میلیون نفر است که عمدتا در فلات سوئیس متمرکز شده است. دو شهر بزرگ و اقتصادی این کشور زوریخ و زنو میباشد.

راهنمای سفر به سوئیس 2023

تاسیس کشور سوئیس به اواخر قرون وسطی باز میگردد، که به یک سری موفقعیت های نظامی بر اتریش (بورگاندی) مرتبط است. این کشور یه تاریخچه بی طرفی نظامی دارد که به رفورم پروتستان باز میگردد و از 1815 این کشور در هیچ در هیچ جنگ بین المللی شرکت نداشته است. این کشور سیاست خارجی دوستدار صلح را پیگیری می کند و سازمان ها و فعالیت های حامی صلح در سرتاسر جهان را حمایت میکند .علاوه بر زادگان سازمان صلیب سرخ جهانی دومین سازمان معظم سازمان ملل هم در این کشور است. در سطح اروپا یک عضو سازمان تجارت ازاد اروپا یا ناحیه ی اقتصادی است، اما عضو اتحادیه اروپا یا ناحیه اقتصادی اروپا نیست.
چهار ناحیه فرهنگی و زبانی شامل المانی،فرانسوی،ایتالیایی و رمانش در کشور وجود دارد. اکثریت جعمیت کشور به زبان المانی صحبت می کنند.

سوئیس به علت داشتن طبعیت بسیار بکر یکی از کشور های زیبای زیبای اروپایی به شمار می رود این کشور هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. ما در این مقاله به معرفی کشور سوئیس می پردازیم تا اطلاعات کاملی از این کشور خدمت شما ارائه دهیم.

راهنمای سفر به سوئیس 2023

آشنایی با کشور سوئیس

قدمت کشور سوئیس متعلق به صد پنجاه سال قبل است،هلوتی ها نیز از اولین قبایل ساکن در این منطقه بودن که در جنگ با ارتش روم شکست خوردند. کشور سوئیس یکی از کشورهای بسیار جذاب و هیجان انگیز اروپایی است که یکی از دلایل معروفیت ان شکلات های محبوبی است که دارد. سوئیس 41 هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. این کشور با المان، فرانسه،ایتالیا و اتریش مرز مشترک دارد و همسایه محسوب می شوند. بیش از 70 درصد از کشور فرانسه را کوه ها تشکیل می دهند که ما در میان رشته کوه های الپ قرار دارند. پایتخت این کشور شهر برن است.

فرهنگ و زبان مردم سوئیس

سوئیس مردمانی فروتن و قانون مدار دارد. مردم این کشور به میراث غنی قوم خود افتخار می کنند به همین خاطر فرهنگ بومی و هنر های مرتبط به ان بسیار زنده هستند و زنده و مورد استفاده قرار می دهند.صداقت و وقت شناسی از ارزش های مردم کشور سوئیس به شمار می رود. یکی از بالا ترین نرخ های امید به زندگی در جهان به مردم سوئیس تعلق دارد و میانگین مرگ ومیر برای مردان هشتاد سال و زنان و چهار سال براورده شده است.کشور سوئیس علاوه بر شکلات های مرغوب و محبوب به گردشگران خود هنر و تاریخ غنی خود را ارائه میکند. زبان اصلی سوئیسی ها زبان رومانش است اما مردم در این کشور به سه زبان رایج دیگرهم صحبت می کنند،این زبان ها عبارتند از المانی،فرانسوی و ایتالیایی ،بنابراین سه کشور تاثیر بسزایی در فرهنگ و سنت سوئیس داشته اند.
برای سفر به این کشور نیاز به ویزای سوئیس دارید.

زبان المانی زبان رسمی 17 ناحیه کشور سوئیس می باشد و حدود مردمی که حدود 65 درصد از کل جمعیت سوئیس به این زبان صحبت می کنند. مردم این کشور از زبان المانی استاندارد درمکاتبات بیشتر استفاده می کنند ، در واقع زبان المانی استاندارد اولین زبان رسمی است که در زمان شروع مدرسه به کودکان اموزش داده می شود. روماندی منطقه ای است که مردمانش فرانسوی صحبت می کنند .این منطقه شامل شهر های جنوا، جورا،واد، و نوشاتل وبخش هایی از شهر برن می شود. در سوئیس، تقریبا 23 درصد از جمعیت کشور به زبان فرانسوی صحبت می کنند. زبان ایتالیایی با اینکه جزئ زبان های اصلی سوئیس است اما بخش اندکی حدود 8 درصد از مردم به این زبان حرف می زنند که این مردم در نواحی جنوبی گراباندن زندگی می کنند.

راهنمای سفر به سوئیس 2023

وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور سوئیس

واحد پول در کشور سوئیس فرانک سوئیس است که برای انجام امور مالی ،اداری، تحصیلی و… استفاده می شوند. نا گفته نماند که ارز های معتبر دنیا مانند دلارامریکا، دلار استرالیا و یورو نیزدر تجارت های این کشور داد ستد می شوند .کشور سوئیس برا نهمین سال متوالی رقابتی ترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد. علاوه بر این سوئیس با جمعیت بالغ بر هشت میلیون نفر یکی ثروتمند ترین کشورهای دنیا به شمار می رود. سوئیس از لحاظ ثروت اسمی به ازای هر بزرگسال در بالا ترین جایگاه جهانی دنیا قراردارد و از لحاظ تولید نا خالص در جایگاه هشتم دنیا گرفته است. یکی از مهم ترین دلایل تفاوت سوئیس با دیگر کشورهای دنیا،ازادی اقتصادی و سیاسی در این کشور می باشد،در واقع دولت هیچ حالت و مشارکتی در فعالیت های اقتصادی ندارد.
سوئیس کشوریر است فدرال که شامل سه سطح سیاسی میباشد که شامل کنفدراسیون سوئیس ،کانتون ها کامون ها می شود .کشور سوئیس با ساختار دموکراسی مستقیم اداره می شود.مردم حق انتخاب مستقیم در مورد قوانین دارند،اگر در پالمان قانونی تصویب شود ودر همه پرسی مردم رای منفی دهند، این قانون اجرا نخواهد شد و حذف می شود. دموکراسی کشور سوئیس در زمینه سیست داخلی به حقوق شهروندی بسیار اهمیت می دهد و در زمینه سیاست خارجی به بی طرف بودن ارزش قائل است. قبل از سفر به این کشور نیاز به تعیین وقت سفارت سوئیس دارید.

آب و هوای کشور سوئیس

سوئیس از خوش اب هوا ترین کشور هایجهان به شمار می رود. طبیعت بکر و دست نخورده در این کشور در سراسر دنیا شهرت دارد.سوئیساز اب هوای معتدل برخوردار است البته بسیاری از افراد بر این باورند که این کشور اب و هوای سردی دارد اما کاملا در اشتباه هستند.با وجود منطاق کوهستانی اب و هوای مختلفی در سراسر کشور حاکم است.تابستان ها در این کشور دما تا حدود 30درجه سانتی گراد افزایش پیدا میکند و در زمستان ها خیلی کم اتفاق می افتد که دما به صفر درجه سانتی گراد برسد. اگر قصد سفر به کشور سوئیس دارید، فصل بهار وتابستان بهترین زمان خواهد بود،اگرچه در فصل بهاراین کشوربارانی است اما اذیت کننده نخواهد بود بلکه سفر لذت بخشی تجربه می کنید .در فصل بهار قیمت هتل ها چندان گران نیست امادر فصل تابستان که ماه های توریستی سوئیس به شمار می رود قیمت هتل ها گران تر می شود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور سوئیس

جاذبه های گردشگری در این کشور بسیار فراوان است از پارک ملی سوئیس و رشته کوه های الپ گرفته تاشهر زوریخ و سایر جاذبه های گردشگری دیگری که باعث شده افرادزیادی این کشور را مقصد گردشگری خود قرار دهند.همه این جاذبه هادر این کشور دست به دست هم داده اند تا سوئیس به یکی از قطب های گردشگران تبدیل کنند.

کلیسای فریمونستر

این کلیسا در شهر زوریخ قرار دارد و نماد این شهر محسوب می شود. قدمت کلیسای فریمنستر به قرن 13 تا 15 میلادی باز می گردد و در ساخت ان از معماری با سبک رومی و گوتیک استفاده شده است بنابراین علاقه مندان به تاریخ بازدید از این کلیسا را فراموش نکنند.

میدان مونسترهف

در زمان های قدیم این میدان مرکز فروش خوک بود. میدان مونسترهف از مهم ترین جاذبه های دیدنی سوئیس به شمارمی رود و در نزدیکی ان موزه ملی سوئیس قرار گرفته است.

اپنزل

کسانی که عاشق طبعیت و غذاهستند بازدید از این مکان را از دست ندهند.این روستا زیبا در بین کوه های الپ قرار گرفته است.در این منطقه ماشین های کابلی وجود دارد که شما رادرمیان کوه ها و طبعیت بکر روستا می چرخانند تا از منطقه دیدن کنید.

لوسرن

شهر لوسرن در مرکز کشور سوئیس قرار گرفته است.در این شهر کوچک دریاچه های فراوانی وجود دارد وامکانات پرواز و پالاگلایدر برای تفریح گردشگران فراهم شده است. علاوه بر این جاذبه های دیگری مانند خانه های شیک و رنگارنگ،پل های مسقف،تفریجگاه های ساحلی و…، این شهر را به یک قطب گردشگران تبدیل کرده است.

شهر ژنو

ژنو دومین شهر پرجعمیت و بزرگ سوئیس و یکی از گران ترین شهرهای اروپا محسوب میشود . به علت توریستی بودن شهر بین المللی ژنو مردم این شهر به زبان های مختلفی از جمله فرانسوی،انگلیسی،اسپانیایی،ایتالیایی و المانی صحبت می کنند. در این شهر بسیاری از سازمان ها و نهاد های غیردولتی ودولتی مانند دفتر سازمان ملل متحد وسازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است. از مهمترین جاذبه های تفریحی این شهر دریاچه ژنو و فواره عظیم ان می باشد.

 

راه های ارتباطی با ما :

واتس اپ شرکت بال سان گشت

تماس با بال سان گشت

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *