بهترین زمان سفر به والنسیا

بهترین زمان سفر به والنسیا

بال سان گشت | 02146291410

برای برنامه‌ریزی بهترین زمان سفر به شهر ساحلی اسپانیا، بر اساس آب و هوا، نیاز به جزئیات دمای فصول و بارش‌ها است.

والنسیا شهری چشم‌نواز و مقصدی مقرون به صرفه برای سفر است. رنگ‌های سبز باغ‌های باستانی اطراف رودخانه توریا (Old Turía River Bed Gardens) در مقابل ماسه‌های طلایی درخشان و موج‌های نیلگون سواحل، هر سلیقه‌ای را به سمت این شهر، می‌کشاند و پرتقال‌های والنسیا درست به اندازه طعم بی‌نظیرش، نارنجی است.

کسانی که می‌گویند این شهر ساحلی اسپانیایی جذابیت خاصی ندارد، قطعا زیر درختان مرکبات، زمانی که شکوفه‌های آن‌ها روی خیابان‌های سنگفرش شده می‌ریزد، قدم نزده‌اند یا هیچ وقت صدای زمزمه گویش زیبای والنسیایی را در میان غرفه‌های بازار مرکزی شهر، نشنیده‌اند.

اگرچه والنسیا، سال‌ها در سایه شهرهای بزرگتر اسپانیایی مخفی شده بود، اما هم‌اکنون با هزینه‌ای مناسب، مخلوطی از تاریخ شهر مادرید و جو مدرن بارسلون، را به گردشگران پیشنهاد می‌دهد.

بهترین زمان سفر به والنسیا

بهترین زمان سفر به والنسیا بر اساس آب و هوا

بهترین زمان سفر به والنسیا، در ماه‌های آوریل و می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) با آب و هوایی گرم و دلپذیر و جمعیت کم گردشگران، است. در کل این شهر میزبان اقلیم مدیترانه‌ای و آب و هوایی همواره دلپذیر است.

دمای میانگین در فصل زمستان، ۱۵ درجه سانتی‌گراد و در فصل تابستان، ۲۹٫۴ درجه سانتی‌گراد است.

فصل زمستان، نیز با آب و هوایی خوشایند در انتظار شما است. محدوده دمایی ۴٫۴ تا ۱۵٫۶ درجه سانتی‌گراد و شهری تقریبا خالی از جمعیت گردشگران، این فصل را به یکی از زمان سفرهای مناسب تبدیل کرده‌اند. تنها نکته منفی این زمان سفر، کاهش ساعت کاری جاذبه‌های خاص والنسیا است.

بهترین زمان سفر به والنسیا بر اساس فصول

فصل زمستان: ماه‌های نوامبر تا مارس (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)

گردشگران از فصل زمستان فراری هستند، اما اگر در این زمان از سال می‌خواهید به والنسیا سفر کنید، در نظر داشته باشید که ساعت کاری بیشتر موزه‌ها، کاهش می‌یابد و برخی از رستوران‌های شهری در طول هفته، بسته هستند.

ما توصیه می‌کنیم که پیش از سفر، ساعت کاری جاذبه‌هایی که حتما می‌خواهید آن‌ها را ببینید، چک کنید. اگر به دنبال جشن‌های مشهور لاس فالاس (Las Fallas) در میانه‌های ماه مارس (اواخر اسفند) هستید، هتل خود را حداقل از شش ماه زودتر رزرو کنید.

فصل بهار: ماه‌های آوریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد)

اگر می‌خواهید از روبه‌رویی با جمعیت زیاد گردشگران اجتناب کنید، در ماه‌های فصل کوتاه بهاری آوریل و می، به والنسیا سفر کنید. دمای دلپذیر ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد، آب گرم دریا و جمعیت کم گردشگران، زمانی مناسب برای سفر شما فراهم می‌کنند.

فصل تابستان: ماه‌های ژوئن تا اکتبر (۱۱ خرداد تا ۹ آبان)

فصل تابستان، حتی در ماه اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان)، بهترین زمان برای آفتاب گرفتن است. دمای میانگین ۲۱٫۱ درجه سانتی‌گراد، سواحل شهر والنسیا را پر از جمعیت می‌کند. حتما در چمدان خود، کرم ضد آفتاب بگذارید، به خصوص در ماه‌های ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۹ شهریور)، روزهای تابستانی این شهر ساحلی اسپانیایی، که غرق در نور آفتاب و رطوبت بالا هستند.

بهترین زمان سفر به والنسیا

بهترین زمان سفر به والنسیا بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل زمستان

مسابقات قهرمانی جهانی گرند پریکس موتورسواری (Moto GP World Championship)

مسابقات قهرمانی گرند پریکس موتورسواری، یک رویداد سالیانه در اسپانیا است که در ماه نوامبر، با حضور موتورسواران حرفه‌ای از سراسر جهان در والنسیا برگزار می‌شود.

جشن‌های لاس فالاس
فالاس، یک جشن سنتی است که برای یادبود سن جوزف (یوسف نجار، پدرخوانده حضرت مسیح) در شهر والنسیا در میانه‌های ماه مارس، برگزار می‌شود. فلاس، با ۵ روز و شب جشن و پایکوبی خیابانی، در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ به لیست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو، اضافه شد.

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل بهار

دور سوم مسابقات قهرمانی جهانی موتورسواری (Superbike World Championship: Third Round)

دور سوم مسابقات قهرمانی جهانی موتورسواری، در ماه آوریل، به صورت سالیانه در شهر والنسیا برگزار می‌شود.

جشن سن وینسنت فرر (Fiesta de San Vicente Ferrer)

جشن سن وینسنت فرر در یادبود وینسنت فرر (راهب والنسیایی دومنیک که یک مبلغ مذهبی یود و کلیسای کاتولیک وی را به عنوان یک فرد مقدس، قبول کرد)، هر سال در ماه آوریل در شهر والنسیا، برگزار می‌شود.

هفته مقدس

هفته مقدس در میانه‌های ماه آوریل، با برگزاری جشن‌های متعدد و برنامه‌های سرگرمی، یکی از تعطیلات جذاب والنسیا برای گردشگران است.

فستیوال بانوی ما فرسیکن (Festival of Our Lady of the Forsaken)

فستیوال بانوی ما فرسیکن در دومین یکشنبه ماه می، در بزرگداشت این قدیسه در والنسیا به صورت سالیانه برگزار می‌شود. اجرای موسیقی، کنسرت و جشن‌های متعدد از برنامه‌های این فستیوال است.

بهترین زمان سفر به والنسیا

فستیوال‌ها و رویدادهای فصل تابستان

مسابقات گرند پریکس فرمول یک اروپا (Formula One: Grand Prix of Europe)

گرند پریکس فرمول یک اروپا، مسابقات بین‌المللی اتومبیل‌رانی اروپا است که در ماه ژوئن به صورت سالیانه در شهر زیبای والنسیا برگزار می‌شود.

فستیوال توماتینا (La Tomatina in Buñol)
گوجه بزنو معادل فارسی توماتینا، فستیوالی است که در آخرین چهارشنبه ماه آگوست، در نزدیکی شهر والنسیا در کشور اسپانیا برگزار می‌شود. ده‌ها هزار نفر از اقصی نقاط جهان در این جشنواره گرد هم آمده تا یکصد تن گوجه فرنگی را در یک نبرد خیابانی به سوی یکدیگر پرتاب کنند.

قدمت این فستیوال به سال ۱۹۴۵ برمی‌گردد. در سال ۲۰۰۲، این فستیوال تبدیل به رویدادی گردشگری و بین‌المللی شد.

راه های ارتباطی با ما :

واتس اپ شرکت بال سان گشت

تماس با بال سان گشت

تماس با بال سان گشت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *