انواع ویزای یونان

شرایط دریافت ویزای یونان بسته به ملیت مسافر، هدف از اقامت و مدت اقامت متفاوت است. متقاضی پس از انتخاب انواع ویزای یونان اعم از توریستی، کاری، تحصیلی و … باید دسته خاصی از مدارک را برای اخذ گذرنامه به سفارت تحویل دهند. یونان، یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن است. در حال حاضر قوانین یونان، هیچ گونه ممنوعیتی برای ورود ملیت‌های خارجی به خاک این کشور،‌ قائل نیست.

کشور یونان به علت دارا بودن شرایط پناهندگی و همچنین تعداد زیاد پناهنده‌ های ایرانی در این کشور، سخت گیری زیادی در اعطای ویزا به ایرانیان دارد. تضمین ویزای یونان، فقط در پرداخت هزینه ویزای این کشور است. به این صورت که در هنگام درخواست ویزای این کشور، شما ۵۰ درصد مبلغ را پرداخت کنید و زمانی که ویزا برای شما صادر شد، مابقی پول را پرداخت کنید. در ادامه شما را با انواع ویزای یونان و مدارک لازم اخذ ویزای یونان آشنا خواهیم کرد.

 

 

انواع ویزای یونان

انواع ویزای یونان به چهار دسته بندی قرار می گیرند که به Greece visa types معروف هستند. اتحادیه اروپا می‌ تواند با صدور ویزای توریستی شینگن از طریق سفارت یونان، مجوز سفر به این کشور و سایر کشورهای منطقه شینگن را به شما بدهد.

در ادامه شما را با انواع ویزای یونان آشنا خواهیم کرد :

 

 

ویزای نوع A‌ :

ویزای یونان از نوع A که به ویزای ترانزیت فرودگاهی نیز مشهور است، به این معنا که اقامت کوتاه مدت چند ساعته در فرودگاه صادر می شود. اگر قصد پرواز به کشور ثالثی دارید که در مسیر رسیدن به آن کشور می بایست در یکی از فرودگاه های یونان توقف نموده و پرواز خود را تعویض نمایید، شما باید این ویزا را اخذ نمایید. لازم به ذکر است که شما با داشتن ویزای نوع A حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

 

 

ویزای نوع B :

ویزای یونان از نوع B، برای موقعی صادر می شود که شما پس از توقف کوتاه مدت 5 روزه از خاک کشور یونان به صورت زمینی عبور کرده تا به کشور ثالث مقصد سفر خود برسید.

 

 

ویزای نوع C :

ویزای یونان از نوع C در دسته ویزا های کوتاه مدت قرار می گیرد که دارنده آن مجاز است حداکثر به مدت 90 روز در یونان یا دیگر کشور های عضو شینگن به گشت و گذار بپردازد. ویزای گروه ‌C به ویزایی گفته می‌ شود که متقاضی با هدف سفر به یک کشورِ عضو حوزه شینگن یا بازدید از اقوام خود در این کشور، آن را دریافت می‌کند. برای درخواست ویزای گردشگری یونان، باید برنامه سفر خود را از پیش معین کرده باشید و یک بازه زمانی سه ماهه را بر گذراندن مراحل اخذ ویزا، در نظر بگیرید.

ویزای توریستی کشور های منطقه شینگن در این دسته بندی قرار می گیرد به این معنی که چنانچه شما قصد اخذ ویزای توریستی یونان را داشته باشید، ویزای شما در دسته ویزا های کوتاه مدت نوع C قرار خواهد گرفت و در اصطلاح شما باید یک ویزای تایپ C اخذ نمایید. ویزاهای تایپ C به سه دسته Single Entry ، Double Entry و Multiple Entry طبقه بندی می گردند. 

 

 

ویزای نوع D :

ویزای یونان از نوع D برای کسانی صادر می شود که قصد اقامت بیش از 90 روز را در خاک این کشور داشته باشند. این ویزا که به ویزای ملی National Visa معروف است برای اهداف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … صادر خواهد شد.

 

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای یونان شامل موارد زیر می شود:

تکمیل فرم درخواست ویزای یونان

پاسپورت دارای اعتبار

مدارک پرداخت هزینه های ویزا

ارائه ترجمه گواهی اشتغال به کار

ارائه اسناد ملکی ترجمه شده

ارائه سند ازدواج ترجمه شده

رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل

مدارک هویتی همراه با ترجمه

تمکن مالی و گردش حساب سه ماهه آخر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *