انواع ویزای چک

در این مطلب قصد داریم تا درباره انواع ویزای چک یا جمهوری چک به شما توضیح دهیم. همانطور که می دانید در مطالب قبلی درباره اخذ ویزای جمهوری چک توضیح دادیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی در رابطه با شرایط اخذ ویزای چک ، مدارک لازم جهت اخذ ویزا و وقت سفارت جمهوری چک اطلاعات به دست آورید.

 

 

ویزای توریستی چک

یکی از انواع ویزای چک ویزای توریستی این کشور است. ویزا هایی که می توان برای سفر به چک اخذ کرد، ویزای شینگن چک توریستی است. همان طور که از نام این ویزا پیدا است، شما تنها زمانی می توانید ویزای توریستی این کشور را داشته باشید که بخواهید به قصد گردشگری وارد خاک این کشور شوید. انواع ویزای چک توریستی را در ادامه به شما خواهیم گفت.

 

 

ویزای ترانزیت چک

ویزای ترانزیت یکی از انواع ویزای چک توریستی است که می توانید برای اخذ آن اقدام کنید. ویزای ترانزیت به شما این امکان را می دهد تا از راه هوایی یا دریایی وارد خاک این کشور شوید و در کمتر از 48 ساعت فرودگاه یا خاک این کشور را به سوی مقصدی دیگر ترک کنید.

 

 

ویزای یکبار ورود چک

ویزای چک یک‌ بار ورود به شما اجازه می دهد تنها یک بار وارد خاک این کشور شوید و پس از اولین خروج از کشور چک دیگر نمی توانید به این کشور برگردید.

 

 

ویزای دوبار ورود چک

ویزای دو بار ورود همان طور که از اسمش مشخص است، به شما این امکان را می دهد تا بتوانید دو بار وارد خاک این کشور شوید اما با دومین خروج دیگر نمی توانید به این کشور برگردید.

 

 

ویزای چندبار ورود چک

یکی دیگر از انواع ویزای چک توریستی ، ویزای چک چند بار ورود است که به شما این امکان را می دهد تا چند بار به این کشور وارد شوید. ویزای مالتی چک یا همان ویزای چند بار ورود به شما این اجازه را می دهد تا به مدت پنج سال بتوانید وارد خاک این کشور شوید. در هر بار ورود به این کشور تنها می توانید به مدت نود روز اقامت داشته باشید و پس از آن باید از خاک این کشور خارج شوید.

 

 

مدت زمان ویزای چک توریستی

همان طور که در ابتدا گفتیم انواع ویزای چک توریستی شامل یک‌ بار ورود، دو بار ورود و مالتی می شود. به این ترتیب که حداکثر اعتبار ویزای چک نود روز است. البته با توجه به مدارکی که به سفارت می دهید و نظر افسر سفارت ممکن است اعتبار این ویزا کمتر هم شود.

گاهی افسر سفارت تنها با توجه به برنامه سفری شما اعتبار وزای شما را تنظیم می کند. این در حالی است که گاهی سه ماه اعتبار به ویزای شما می دهد و به این ترتیب می توانید به راحتی ویزای این کشور را اخذ کنید.

شما فقط به مدت اعتبار ویزای خود می توانید در کشور چک بمانید. هر چه مدارک شما کامل تر باشد و بیشتر نشان دهد که شما قصد بازگشت به ایران را دارید، مدت اعتبار ویزای شما بیشتر خواهد بود.

از زمانی که وقت سفارت خود را اخذ کنید و مدارک خود را به سفارت ارائه دهید تا زمانی که ویزای خود را تحویل بگیرید، معمولا بین دو تا چهار هفته طول می کشد. این زمان اگر بیشتر یا کمتر شود دلیلی بر رد شدن و یا قبول شدن درخواست شما نیست. شما باید تا زمانی که سفارت به درخواست شما پاسخ می دهد ، منتظر بمانید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *