انواع ویزای سوئیس

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با انواع ویزای سوئیس به شما کاربران عزیز توضیح دهیم. با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر به سوئیس، ویزای سوئیس در انواع مختلفی صادر می ‌شود. پر درخواست ترین انواع ویزای سوئیس، ویزای توریستی، تحصیلی و کاری است.

اگر بخواهیم کامل تر بگوییم انواع ویزای سوئیس شامل ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای الحاق به همسر و … می شود. این ویزا ها که در انواع مختلفی ارائه می شوند به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با هر هدفی وارد این کشور شوید.

 

 

۱. ویزای توریستی سوئیس

یکی از انواع ویزای سوئیس که این با هدف گشت و گذار در سوئیس صادر می ‌شود، ویزای توریستی سوئیس است. گردش حساب ۳ ماهه متقاضی و تمکن مالی جهت دریافت ویزای سوئیس تاثیر بسیار زیادی دارند. ویزای توریستی سوئیس یکی از انواع ویزا هایی است که به شما این امکان را می دهد تا حداکثر به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشید.

با اخذ ویزای سوئیس توریستی این امکان برای شما ایجاد می شود تا بتوانید از این کشور دیدن کنید و یا این که به دیدار اقوام خود بروید. دقت داشته باشید که قبل از پایان اعتبار ویزای سوئیس باید خاک این کشور را ترک کنید و به کشور خود باز گردید. سوئیس کشوری با جاذبه های فراوان و دارای طبیعی است که تعداد زیادی از گردشگران به سوی این کشور بی نظیر سرازیر شوند. 

 

 

۲. ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی یکی دیگر از انواع ویزای سوئیس است که برای داشتن این نوع ویزا حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه کنید. پس از پایان تحصیل شما حتما باید این کشور را ترک کنید. مدت زمان ویزای تحصیلی سوییس بر اساس تاریخ قید شده در دعوت نامه تعیین می ‌شود.

 

 

۳. ویزای کاری سوئیس

ویزای کاری یکی دیگر از انواع ویزای سوئیس است که داشتن دعوت نامه و ارائه مدارک زبان از مهم ترین شروط برای اخذ ویزای کاری سوئیس است. دعوت نامه ویزای کاری سوئیس باید از طرف یک شرکت، موسسه و یا یک کارفرما ارسال شود و حتما باید در متن دعوت نامه عنوان شغلی و آدرس محل کار ذکر شود.

 

 

نکات مهم جهت اخذ ویزای سوئیس

متقاضیان جهت اخذ ویزا باید در تاریخ وقت سفارت سوئیس به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنند تا ویزای خود را اخذ کنند.

حداقل زمانی که طول می کشد تا ویزای سوئیس صادر شود، ده روز است.

اگر می خواهید در تاریخ مشخص وارد کشور سوئیس شوید حداقل هشت هفته زودتر جهت دریافت ویزا اقدام نمایید.

کلیه متقاضیانی که بیشتر از دوازده سال سن دارند باید با مدارک خود به سفارت مراجعه کنند تا امور انگشت نگاری و ارائه مدارک را پشت سر بگذارند.

در ورود به سفارت از همراه داشتن هر گونه سلاح سرد و گرم خودداری کنید و هیچ وسیله ی الکترونیکی همراه نداشته باشید.

مدارک خود را با مهر دارالترجمه رسمی به سفارت ارائه دهید در غیر این صورت سفارت این مدارک را از شما نمی پذیرد.

در صورتی که دعوت نامه ارائه می دهید می توانید واچر هتل ارائه ندهید. ( البته این در صورتی است که منزل شخص دعوت کننده به عنوان محل سکونت شما معرفی شود. )

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *