ویزای انگلستان

با توجه به هدف شما از سفر به انگلیس و دریافت ویزای انگلیس ، ویزای این کشور در مدل های متفاوتی صادر می شود. از محبوب‌ ترین ویزاهای انگلیس می توان به ویزای کاری، تحصیلی و توریستی اشاره کرد که در ادامه شرایط دریافت آن را برایتان ارائه می دهیم :

 

۱. ویزای توریستی انگلیس

مدارک مالی از مهم ترین شروط اخذ ویزای توریستی انگلس است. مدارک مالی شما با دقت توسط  توسط افسر سفارت مورد بررسی قرار می گیرد.به نحوی که حتی حقوق دریافتی و یا اجاره پرداختی باید در گردش حساب مشهود باشد. به طور کلی می توان گفت ایده‌آل ترین تمکن مالی برای دریاقت ویزای انگلیس برای هر نفر حداقل 150 میلیون تومان است.

 

۲. ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای Tier4 معروف است. برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس حتما باید از سوی یک مدرسه، دانشگاه و یا کالج برگه پذیرش تحصیلی ارائه کنید. تمکن مالی ویزای تحصیلی انگلیس کاملا به رشته تحصیلی شما در این کشور بستگی دارد. همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان حتما باید مدارک تحصیلی خود را ارائه کنید.

 

۳. ویزای کار انگلیس

دعوتنامه از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه مهم ترین شرط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس است. همچنین شما فقط در صورتی مجاز به کار در انگلیس هستید که مدرک زبان آیلتس ارائه کنید.

برای دریافت ویزای انگلستان چه مدارکی نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای انگلیس حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی و یا ولزی ترجمه شود. توجه داشته باشید که نیازی به گرفتن تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برای ترجمه مدارک نبوده و مهر دارالترجمه کافی است. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا انگلستان به شرح زیر می باشد:

گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و یک صفحه خالی

گذرنامه‌های قبلی متقاضی به همراه ویزاهای قبلی

تمکن مالی به پوند و یا دلار آمریکا

گردش حساب ۳ تا ۶ ماه آخر

اصل و ترجمه شناسنامه

ارائه کلیه اسناد منقول و غیر منقول به همراه ترجمه

ارائه دعوت نامه معتبر (در صورت دارا بودن)

ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما

واچر هتل

دلایل ریجکتی ویزای انگلستان چیست؟

از اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای انگلستان، نداشتن توانایی در پرداخت هزینه‌ های اقامت است. در صورتی که افسران ویزای انگلستان به مدارک مالی شما شک داشته باشند، شما با بند عدم توانایی در پرداخت هزینه‌ ها ریجکت خواهید شد. از دیگر دلایل ریجکتی ویزای انگلیس می توان به تاریخچه سفری نامناسب و ارائه دعوتنامه نامعتبر اشاره کرد.

لازم به ذکر است که امکان برطرف کردن ریجکتی ویزای انگلستان وجود ندارد. شما هر زمانی که بخواهید می توانید با رفع نواقص پرونده خود دوباره برای دریافت ویزا اقدام کنید. امکان اعتراض به ریجکت ویزای انگلیس وجود دارد و روش اعتراض به آن در انتهای برگه ریجکتی ذکر شده است. اما پیشنهاد می‌کنیم این کار را نکنید به این خاطر که اقدام مجدد برای درخواست ویزای انگلستان هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *