ویزا یونان

پایتخت تمدن و فلسفه و زادگاه افسانه ها و اساطیر تاریخی یونان است که یکی از 26 کشور عضو حوزه شینگن است. یکی از بهترین گزینه ها برای عاشقان فرهنگ و تاریخ یونان است به همین خاطر درخواست برای اخذ ویزای یونان زیاد است.

همانطور که می دانید برای ورود به یونان باید ویزای یونان را داشته باشید به این خاطر که یونان هم عضو حوزه شینگن است. چنانچه دریافت ویزای شینگن یونان به صورت ویزای سینگل صادر شده باشد، ورود مسافر به حوزه شینگن باید حتما به خاک یونان باشد، ولی خروج وی از کشور دیگری در حوزه شینگن بلامانع است. در صورتی که ویزای شینگن یونان مولتی صادر شده باشد، ورود و خروج مسافر به حوزه شینگن می تواند به هر کشوری در حوزه شینگن باشد.

 

دریافت ویزای یونان چگونه است؟

برای دریافت ویزای یونان در اولین قدم باید برای وقت گرفتن سفارت یونان اقدام کرد. دومین قدم نیز پر کردن فرم ویزای یونان برای اخذ ویزای شینگن یونان است. طبق دستورالعمل کارشناسان تهیه مدارک لازم برای دریافت ویزا اقدام بعدی می باشد همچنین تهیه مدارک مالی از بانک، مدارک شغلی، مدارک هویتی و ترجمه همه مدارک توسط دارالترجمه الزامی می باشد. مراجعه حضوری به سفارت یونان در روز وقت سفارت جهت ارائه مدارک، و انگشت نگاری و مصاحبه در آخرین مرحله اخذ ویزای یونان می باشد. در نهایت متقاضی بایستی تا زمان جواب ویزای یونان توسط سفارت یونان در انتظار بماند.

 

 

انواع ویزای یونان

ویزای توریستی یونان یا ویزای نوع C نوعی از ویزای یونان است که برای اهداف گردشگری اخذ می گردد. این نوع ویزا معمولا به مدت اعتبار 180 روزه و مدت مجاز اقامت 90 روزه صادر می شود. اگر متقاضی برای اخذ ویزای مولتی یونان اقدام نماید، با توجه به اعتبار متقاضی مدت اعتبار ویزای وی از 1 سال تا 3 سال صادر می گردد

همچنین اگر متقاضی از اعتبار کمتری در سفارت یونان برخوردار باشد، برای وی ویزای سینگل یونان به مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت کمتری صادر می گردد. در کل هیچ ثباتی در مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت وجود ندارد، و گاهاً شاهد صدور ویزای یونان به مدت اعتبار 1 ماهه و مدت مجاز اقامت 7 روزه نیز بوده ایم. انواع وویزای یونان عبارتند از:

ویزای گردشگری

ویزای تجاری

ویزای تحصیلی

ویزای کار

ویزای پزشکی

ویزای نامزدی

 

وقت سفارت یونان VFS

شرکت VFSGlobal درایران مسئول اعطای ویزای یونان می‌ باشد. برای دریافت ویزای یونان نیازی به مصاحبه ندارید و برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید در دفتر این کارگزاری حضور داشته باشید. 2 هفته پس از ارسال درخواست، نتیجه به شما اعلام می شود.

آدرس دفتر VFSGlobal یونان: تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی، مجتمع تجاری هروی، طبقه 4 است که در روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه ساعات ۸ تا ۱۷ می‌توانید به این دفتر مراجعه کنید.

 

دلایل ریجکتی ویزای یونان و رفع ریجکتی ویزای یونان

مانند هر کشور دیگری ممکن است یونان هم با درخواست ویزای شما موافقت نکند و ریجکت شوید، دررابطه با ریجکتی ویزای یونان هم مانند سایر کشورها مسئله قانع نشدن افسر پرونده مطرح است، به این ترتیب که افسر پرونده از بازگشت شما به کشور  خودتان مطمئن نیست و این به این دلیل است مدارک شما کافی نیست،

بهتر است اسناد ملکی و مالی قوی در مدارک خود داشته باشید. دیگر دلایل رد شدن ویزای یونان به شرح زیر می‌باشد:

عدم اطمینان به بازگشت متقاضیان اخذ ویزا به کشور خود

ارائه مدارک جعلی و یا غیر واقعی

مشخص نبودن هدف سفر و عدم متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به یونان

عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های اقامت و سفر به یونان

بیمه نامه مسافرتی نامعتبر

رفع ریجکتی برای ویزای یونان ممکن نیست و در صورت ریجکتی متقاضی باید پس از ۹ ماه، با رفع کردن نواقص پرونده‌ دوباره درخواست بدهد. برای اعتراض به ریجکت ویزای یونان می‌توانید نامه ای به زبان انگلیسی نوشته و با ارائه دلایل و رفع نقص پرونده خود افسران ویزای یونان را متقاعد کنید که مجددا بر روی پرونده شما تصمیم گیری کنند. 

 

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ ی رسمی انگلیسی به همراه مهر وزارت خارجه و تائیدیه دادگستری باشند. در ادامه به مدارک مورد نیاز اشاره خواهیم کرد:

شناسنامه ایرانی.

گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد

کپی صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا ثبت شده است واجب می باشد

سه قطعه عکس رنگی

ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، که در کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب

برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل

یک سندمالکیت

بیمه مسافرتی

بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان

در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌ شده‌ ی هتل برای کل مدت اقامت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *