اخذ ویزای هلند

به دلیل داشتن شرایط پناهندگی در هلند ، این کشور سخت ترین شرایط را برای اخذ ویزای هلند در نظر گرفته است. همانطور که می دانید وقت سفارت هلند در شرکت VFSGlobal انجام می‌ شود. با داشتن ویزای هلند می توانید به این کشور دیدنی سفر کنید همچنین از پایتخت بسیار زیبای این کشور یعنی آمستردام دیدن کنید. ویزای هلند در سه نوع توریستی، تحصیلی و کاری صادر می‌ شود که در ادامه به آن می پردازیم.

انواع ویزای هلند

همانطور که گفته شد از محبوب ترین ویزاهای هلند ، ویزای کاری، توریستی و تحصیلی است که بنا به هدف متقاضی این ویزا برای او صادر می شود.

 

۱. ویزای توریستی هلند:

برای اخذ ویزای توریستی هلند، ارائه تاریخچه سفری، تمکن مالی و گردش حساب بالا الزامی است. شما با ویزای توریستی هلند می‌ توانید در هر ۶ ماه، تا ۹۰ روز اقامت داشته باشید. در صورتی که دعوت نامه داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی هلند خواهید داشت. ویزای توریستی نیز به سه دسته کوتاه مدت یک بار ورود، کوتاه مدت دو بار ورود، بلند مدت یا مالتی تقسیم می شود.

۲. ویزای کار هلند:

برای داشتن این ویزا لازم به ارائه دعوت نامه از سوی یک شرکت، کارفرما و یا یک موسسه هستید. شما باید منابع مالی برای اقامت حداقل از دو سال در هلند را داشته باشید.

۳. ویزای تحصیلی هلند:

برای تحصیل در هلند، ملزم به ارائه دعوت نامه از سوی مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی هستید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل، حتما باید هلند را ترک کنید.

۱. ارائه حداقل دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری: برای گرفتن ویزای هلند، شما حتما باید دو ویزای شینگن در تاریخچه سفری خود داشته باشید که آخرین ویزای شینگن شما، نباید برای بیشتر از یک سال گذشته باشد.

۲. ارائه یک ویزای شینگن به همراه یک ویزای معتبر دیگر: تمامی ویزا ها معتبر هستند، اما ویزای بعضی از کشور‌ها، با توجه به شرایط سختی که دارند، معتبر تر از سایر ویزاها هستند مانند ویزای کشور سنگاپور، چین و یا انگلیس

۳. ارائه دعوت‌ نامه معتبر: دعوت‌ نامه می‌ تواند از سوی اعضای خانواده، یک دوست و یا شرکت باشد. توجه داشته باشید که شخص دعوت کننده حتما باید شهروند هلند باشد و دعوت نامه ارسالی، باید در دفاتر شهرداری به تائید برسد. در صورتی که تاریخچه سفری قابل قبولی داشته باشید، نیازی به ارائه دعوت نامه نیست.

۴. گردش حساب و تمکن مالی: تمکن مالی ویزای هلند برای هر نفر، باید مبلغی بین 200 میلیون تومان باشد. گردش حساب نیز، باید برای ۳ ماه آخر باشد که تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

مدارک لازم برای ویزای هلند

همانطور که می دانید همه ی مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امور خارجه برای مدارک ویزای هلند نیست و همان مهر دارالترجمه کفایت می‌ کند.

 • فرم درخواست ویزای هلند
 • گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی ایشان
 • دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر به همراه تمکن مالی
 • ارائه مدارک شغلی به همراه بیمه تامین اجتماعی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • ارائه دعوت نامه معتبر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • واچر هتل
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

پس از تحویل مدارک ویزای هلند و انگشت نگاری در دفتر کارگزاری ویزای این کشور، بین ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد جواب ویزا برای شما صادر می‌ شود که برای دریافت جواب، باید به دفتر VFSGlobal مراجعه کنید.

مراحل صدور ویزای هلند

 1. انتخاب نوع ویزا
 2. تهیه مدارک مورد نیاز ویرای هلند
 3. اخذ وقت سفارت هلند
 4. مراجعه به سفارت هلند
 5. اخذ ویزای شینگن هلند
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *