اخذ ویزای شینگن

محدوده شینگن تشکیل شده از  ۲۶ کشور اروپایی می باشد که با یک توافق همگانی به پیمانی به نام شینگن پیوسته اند. به همین خاطر برای ورود به هر کدام از کشور های حوزه شینگن تنها نیاز به اخذ ویزای شینگن از یکی از ۲۶ کشور پیمان شینگن است. به عنوان مثال اگر شما ویزای ایتالیا را دریافت کنید ، به راحتی می توانید به کشورهای محدوده شینگن سفر کنید.

 

 

مراحل اخذ ویزای شینگن

اول از هر چیز شما باید بدانید به چه نوع ویزایی نیاز دارید که این موضوع بسته به هدف شما از سفر ، ویزا های متفاوتی ارائه می‌ شود. در مرحله بعدی باید کشور مقصد خود را انتخاب کنید بعد از این‌ که مقصد شما مشخص شد باید از طریق سفارت کشور مقصد یا یکی از کنسول‌ گری‌ های کشور مقصد و یا یک مرکز ویزا که وابسته به سفارت کشور مقصد است، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. 

پیدا کردن مناسب‌ ترین زمان برای ارائه درخواست اخذ ویزای شینگن مرحله ی بعدی است که پی روی شماست. با توجه به این‌ که فرآیند اخذ ویزا از سفارت یا کنسول‎گری‌ ها زمان‌ بر است شما باید در فرصت مناسبی برای اخذ ویزا اقدام کنید. بهترین و زودترین زمان برای ارائه درخواست سه ماه قبل از شروع سفر است.

همانطور که می دانید شما باید برای طی کردن پروسه اخذ ویزای شینگن ، از سفارت کشوری که می‌ خواهید به آن سفر کنید وقت بگیرید که این کار بصورت آنلاین نیز ممکن است. با توجه به مراحلی که گفته شد، حالا نوبت به تکمیل فرم درخواست ویزا است که می توانید آن را دانلود کرده و با صداقت تکمیل کنید. دقت کنید که شما باید فرم را در دو نسخه چاپ کنید و در هر دو نسخه را امضا کنید.

سپس باید فرم تکمیل شده و مدارک لازم مانند مدارک شناسایی، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس رنگی ۳*۴، بیمه سفر، روز بلیت رفت و برگشت، اثبات محل اقامت و اثبات پشتوانه مالی در طول سفر همچنین سایر مدارک اضافی که هر یک از سفارت‌ ها از متقاضیان می‌ خواهند را به سفارت ارائه دهید.

بعد از طی کردن این مراحل و گرفتن وقت از سفارت کشور مقصد ، باید برای شما وقت مصاحبه مشخص شود بنابراین شما باید در تاریخ تعیین شده به سفارت مد نظرتان مراجعه کنید. روز مصاحبه شما باید مدارک لازم را به افسر کنسولی که با شما مصاحبه می‌ کند تحویل دهید. در طول مصاحبه از شما سوالاتی در مورد محل اقامت‌ تان در طول سفر، هدف از سفر و سایر جزییات پرسیده خواهد شد.

سعی کنید که در نهایت صداقت پاسخ‌ های درستی را ارائه بدهید که با پاسخ‌ های فرم درخواست‌ تان هم‌ خوانی داشته باشد. پرداخت هزینه اخذ ویزای شینگن از مراحل پایانی می باشد که این هزینه توسط کشورهای عضو تصویب شده است و غیر قابل تغییر است. این هزینه با توجه به سن و وضعیت فرد متقاضی متفاوت است.

 

 

اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزای شینگن

بسیاری از درخواست‌ های اخذ ویزای شینگن توسط افسر مربوطه رد می‌ شود. اگر درخواست‌ تان ریجکت شده باشد، همراه با پاسپورت ، نامه‌ ای دریافت می‌ کنید که دلیل رد شدن درخواست را توضیح می‌ دهد. البته در این نامه معمولا به توضیحات کلی اکتفا می‌ شود و ممکن است کاملا متوجه دلایل ریجکت ویزای شینگن خود نشوید. این مسئله ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. موارد زیر بعضی از دلایل رایج ریجکت این ویزا هستند:

مهم‌ ترین دلیل معمولا این است که افسر ویزا شینگن قانع نشده است که مسافر قصد بازگشت به کشور خود را دارد.

سوء سابقه در مواردی مانند مواد مخدر، تروریسم و … .

ارائه مدارک جعلی به سفارت

گذرنامه نا معتبر یا آسیب‌ دیده

عدم توانایی پرداخت هزینه‌ های اقامت در منطقه شینگن

بیمه‌ نامه مسافرتی نا معتبر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *