ویزای سوئیس

پر درخواست ترین ویزای سوئیس ، مربوط به ویزای توریستی و ویزای کاری این کشور می باشد. ویزای سوئیس مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر کارگزاری ویزای این کشور مراجعه می ‌کنید.

کسانی که تا به حال ویزای شینگن نگرفته ‌اند، می ‌توانند با یک تاریخچه سفری مناسب ویزای سوئیس بگیرند.

کشور سوئیس در منطقه شینگن قرار گرفته است که این کشور همراه با 25 کشور دیگر اتحادیه و منطقه ای به نام شینگن را تشکیل داده اند. برای سفر به سوئیس باید ویزای شینگن سوئیس دریافت کنید.

با دارا بودن این ویزا علاوه بر سفر به سوئیس می توانید به سایر کشورهای این منطقه در مدت 180 روز، 90 روز سفر کنید. در ادامه شما را در رابطه با ویزای سوئیس بیشتر آشنا می کنیم.

 

 

شرایط اخذ ویزای سوئیس

۱. تاریخچه سفری

متقاضیان ویزای سوئیس می توانند با ارائه تاریخچه سفری مناسب و معتبر اقدام به گرفتن ویزا کنند. تاریخچه سفری مهم ترین شرط اخذ ویزای شینگن سوئیس می ‌باشد.

۲. گردش حساب

گردش حساب مورد نیاز برای ویزای سوئیس، گردش ۳ ماه آخر می‌ باشد که منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی حساب نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد.

۳. تمکن مالی

حداقل تمکن مالی مورد نیاز ویزای سوئیس، 250 تا 350 میلیون تومان برای هر نفر است. گواهی تمکن مالی ویزای سوئیس به یورو صادر می ‌شود و حتما باید توسط مدیر شعبه به مهر و امضاء برسد.

۴. گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی

گواهی اشتغال به کار و بیمه تامین اجتماعی، به افسر ویزا اثبات می ‌کند که شما به کشور محل اقامت خود وابسته هستید و پس از مدت زمان سفر، به کشور خود بر می گردید.

۵. ارائه دعوت نامه

دعوت نامه ویزای سوئیس می‌ تواند از سوی اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. در متن دعوت نامه باید جزئیات کامل شخص میزبان مانند نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد و تابعیت ایشان ذکر شود.

به خاطر داشته باشید که تاریخ دقیق اقامت متقاضی باید در متن نامه نوشته شود. دعوت نامه ویزای سوئیس نیز یکی از مهم ترین شرایط اخذ ویزا سوئیس می ‌باشد.

 

 

مدارک ویزای سوئیس

مدارک ویزا سوئیس باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. مدارک ویزای سوئیس به شرح زیر می‌ باشد:

  1. فرم درخواست ویزا سوئیس
  2. رسید پرداخت هزینه ویزای درخواستی
  3. گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
  4. دو قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
  5. ارائه دعوت نامه
  6. گواهی اشتغال به کار
  7. گردش حساب ۳ ماهه اخیر
  8. گواهی تمکن مالی به یورو
  9. اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
  10. اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

 

 

وقت سفارت سوئیس

پروسه وقت سفارت سوئیس در ایران، توسط شرکت VFSGlobal انجام می‌ شود. برای درخواست وقت سفارت سوئیس باید اسم و فامیل ، شماره پاسپورت و شماره تماس خود را به همراه اسکن و یا عکس واضح پاسپورت برای دفتر وی اف اس ارسال کنید.

۲ هفته پس از ارسال درخواست وقت سفارت سوئیس می‌ توانید در دفتر کارگزاری ویزای این کشور حضور داشته باشید.

برای حضور در دفتر وی اف اس گلوبال سوئیس می‌ توانید در روز های یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ساعت ۱۷ به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی، طبقه چهارم مراجعه کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *