اخذ ویزای جمهوری چک 2022

وقت سفارت چک مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک به دفتر کارگزاری VFSGlobal جمهوری چک مراجعه کنید. تمکن مالی و گردش حساب تاثیر بسیار زیادی در اخذ ویزای جمهوری چک دارد.

بعد از درخواست اخذ ویزای جمهوری چک ، حدودا ۲۱ روز کاری زمان می برد تا جواب ویزای شما اعلام شود. لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز ویزای جمهوری چک حتما باید به تائید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد. در ادامه شما را با موارد مربوط به اخذ ویزای چک آشنا خواهیم کرد.

 

 

شرایط اخذ ویزای چک

سفارت جمهوری چک، یک سری شرایط برای اعطای ویزا به متقاضیان اعلام کرده است که تمکن مالی و گردش حساب مهم ترین شرط دریافت ویزای جمهوری چک است. موارد دیگری که در ادامه ذکر می کنیم، به شما شانس بیشتری برای دریافت ویزا خواهد داد.

۱. تمکن مالی: نامه تمکن مالی ویزای چک باید به واحد یورو اعلام شود همچنین توسط مدیر شعبه مهر و امضا شود. ایده آل ترین مبلغ برای تمکن مالی برای هر شخص 200 میلیون تومان است. نیازی به ارائه این مبلغ تمکن مالی برای دریافت ویزا نیست اما اگر این مبلغ را در حساب خود داشته باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارید.

۲. گردش حساب: در صورتی که تعداد تراکنشات ۳ ماه آخر حساب شما بالا باشد، شانس بیشتری در اخذ ویزای جمهوری چک خواهید داشت.

۳. ارائه دعوت ‌نامه: اگر دعوت نامه داشته باشید، شانس بیشتری برای گرفتن ویزای این کشور دارید. دعوت نامه ویزای چک می ‌تواند از سوی یک دوست، آشنا و یا اعضای خانواده ارسال شود. توجه داشته باشید که اعتبار ویزای شما با توجه به تاریخ اقامت ‌تان که در متن دعوت ‌نامه ذکر شده است، صادر می ‌شود.

۴. تاریخچه سفری: اگر شما تاریخچه سفری خوبی داشته باشید و به چند کشور خارجی سفر کرده باشید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای چک خواهید داشت. منظور از تاریخچه سفری، فقط ویزای شینگن نیست، شما به هر کشور خارجی دیگری که سفر کرده باشید، جزو تاریخچه سفری شما محسوب خواهد شد.

 

 

وقت سفارت چک

وقت سفارت چک در ایران، توسط کارگزاری VFSGlobal تعیین می ‌شود. برای تعیین وقت سفارت جمهوری چک باید به آدرس ایمیل مشخص درخواست خود را در قالب تعیین شده به همراه عکس پاسپورت ارسال کنید.

پس از ارسال درخواست، حدودا بین ۲ تا ۳ هفته بعد می ‌توانید در دفتر کارگزاری حضور داشته باشید. برای حضور در این دفتر باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان شهید موسوی (گلستان ۵)، مجتمع تجاری هروی سنتر، طبقه چهارم در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۷ مراجعه کنید.

 

 

مدارک ویزای چک

مدارک ویزای جمهوری چک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز ویزای چک حتما باید به تائیدیه دادگستری و وزارت امور خارجه برسد. چک لیست مدارک ویزای چک را در ادامه ذکر می کنیم:

 1. فرم درخواست ویزای چک
 2. برگه تعیین وقت سفارت
 3. 2 قطعه عکس ۳.۵x۴.۵
 4. گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی
 5. اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 6. اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 7. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 8. واچر هتل
 9. ارائه دعوت نامه
 10. بیمه مسافرتی با سقف پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو

 

 

انواع ویزای جمهوری چک

فرض کنید می خواهید به چک سفر کنید تا از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرید و یا این که به دیدن اقوام و دوستان خود در این کشور بروید، در این صورت می توانید به راحتی ویزای شینگن این کشور را اخذ کنید و سفر خود را به کشور دیدنی و بی نظیر چک آغاز کنید.

 • ویزای توریستی چک
 • ویزای ترانزیت چک
 • ویزای یکبار ورود چک
 • ویزای دوبار ورود چک
 • ویزای چندبار ورود چک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *