ویزای اتریش

می توان گفت یکی از سخت ترین ویزا های کشورهای حوزه شینگن ، اخذ ویزای اتریش است. وقت سفارت اتریش مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری باید به دفتر کارگزاری ویزای اتریش مراجعه کنید. از تاثیر گذار ترین مدارک ویزای شینگن اتریش، گردش حساب و تمکن مالی می باشد.

 

 

شرایط اخذ ویزای اتریش

شهر وین ۵ سال متوالی به عنوان بهترین شهر دنیا انتخاب شده است و به همین دلیل تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور پناهنده شده اند. مراحل بررسی مدارک و اعطای ویزای اتریش به ایرانیان با جدیت و دقت بالایی انجام می شود. در ادامه در رابطه با شرایط اخذ ویزای کشور اتریش بیشتر شما را راهنمایی خواهیم کرد.

 

 

داشتن و ارائه تاریخچه سفری قابل قبول

تاریخچه سفری، به افسران ویزای اتریش ثابت می‌ کند که شما توریست هستید و پیش از اتریش، از کشورهای دیگری نیز بازدید کرده اید. همچنین تاریخچه سفری به افسران ویزا ثابت می‌ کند که شما پس از مدت زمان سفر به اتریش، به کشور محل اقامت خود بر می گردید.

 

 

گردش حساب ۳ ماه اخیر متقاضی جهت اخذ ویزای اتریش

منظور از گردش حساب، مبالغ ورودی و خروجی به حساب نیست و فقط تعداد تراکنش های متقاضی در ۳ ماه گذشته ملاک افسران ویزا می‌ باشد. دریافت گردش حساب از متقاضی، به منظور بررسی مراودات مالی ایشان می‌ باشد.

 

 

تمکن مالی

میزان تمکن مالی ایده آل برای دریافت ویزای کشور اتریش ، برای هر نفر 200 میلیون تومان می‌ باشد. توجه داشته باشید که زمانی که به یکباره مبلغ بالای وارد حساب شما می‌ شود، باید به سفارت اتریش سند معامله مطابق همان مبلغ ارائه کنید.

 

 

نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی

به منظور اعتماد به بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود ، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌ شود.

 

 

ارائه دعوت نامه

در صورتی که دعوت‌ نامه داشته باشید، شانس بالایی در اخذ ویزای اتریش خواهید داشت. دعوتنامه می‌ تواند از سوی یک دوست، اعضای خانواده و یا یک شرکت ارسال شود. مدت زمان اقامت متقاضی حتما باید در متن دعوت‌ نامه ذکر شود.

 

 

مدارک اخذ ویزای اتریش

مدارک ویزای اتریش باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان آلمانی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزایاتریش با دقت کامل بررسی می شود بنابراین حتما به مطابقت بین گردش حساب و تمکن مالی دقت داشته باشید.

 

 

لیست مدارک ویزای شینگن اتریش به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزای اتریش

گذرنامه فعلی متقاضی به همراه کلیه گذرنامه های قبلی

رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی

اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

نامه اشتغال به کار

گواهی اشتغال به تحصیل

ارائه دعوت نامه (در صورت وجود)

رزرو بلیط رفت و برگشت

واچر هتل

 

 

انواع ویزای اتریش

با توجه به هدف متقاضی از سفر به اتریش، ویزای این کشور در انواع مختلفی صادر می‌ شود. ویزای توریستی، کاری و تحصیلی محبوب ترین ویزاهای کشور اتریش می‌ باشند که در ادامه به بررسی آن ها می‌ پردازیم:

 

 

ویزای توریستی اتریش:

شرط اخذ ویزای توریستی اتریش، گردش حساب، تمکن مالی و یا ارائه دعوت نامه می‌باشد. با ویزای توریستی اتریشمی‌توانید در هر ۶ ماه تا ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

 

 

ویزای تحصیلی اتریش:

برای گرفتن ویزای تحصیلی اتریش، حتما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا یک موسسه آموزشی دعوت نامه ارائه دهید. پس از اتمام مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی اتریش حتما باید این کشور را ترک کنید.

 

 

ویزای کاری اتریش:

در صورتی که یک شرکت و یا کارفرما اعلام نیاز به نیروی خارجی داشته باشد، شما می‌توانید با گرفتن دعوت نامه ازایشان اقدام به دریافت ویزای کاری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *